kene

0 /
seyhmerat
her turlu canlinin kaniyla beslenen igrenc bir bocek..bulasmasi halinde sakata getirebilir o yuzden sokakta her gordugumuz kopege sevme amacli yaklasmamak gerekir keneli olabilir..
atwa
kirim kongo kanamali atesinin yayilmasini saglayan lanet yaratik, bu hafta ugur dundar ele aliyor bu yaratigi, bakalim neler olacak.
redjurist
sabahlara kadar rahatsız olmama neden olan, vucudumdaki benlere kene gözüyle bakmama sebeb olan iğrenç yaratık.bukadar yayılmasının altından bi çapanoğlanı çıkması muhtemel.kesinlikle ilaç firmalarından birini başının altından çıkmıştır.
tyche
sadece alışverişlerini yaptırmak amacı ile sevgili edinen kızlar...eee herşeyin bir karşılığı var tabi onlarca.
diho
herhangi bir tarafınıza yapistigini gordugunuzda koparmamaniz direk doktora gidilmesini gerektiren yaratik.

öyleki kopartıldığında kafası orda kaliyormus ve asil zehirli bolge kafasi imis kopartma sonucu kalan kafadaki zehir damarlar yoluyla tüm vucuda dağılıyor ve sonucunda iflas..
greyfurt
sigara basmak, ateş tutmak gibi ilkel yöntemlerle çıkartılmamalıdır.

çıkartma işleminde amaç "kenenin kusmaması" olmalıdır. (kustuğu zaman daha önce emdiği hayvan yada insanların hastalıklarını enjekte etmiş oluyor. en tehlikeliside bu zaten. kana doyup kendi kendine düşmesi bile bu kadar tehlikeli değil)

internette temel düzeyde bir araştırmayla nasıl hareket edilmesi gerektiği kolayca bulunabilir.
kratos
kene vücutta fark edilirse yapilacak en iyi sey, -mümkünse- hem büyük enfeksiyon hem cerrahi birimleri olan bir egitim arastirma hastanesine basvurmaktir. vücuttan kesinlikle el yordamiyla cikartilmamasi gereken cok pis bir hayvandir. mutlak suretle en yakin saglik kurulusuna gidip cikarttirmak gerek bu dölü bozuk hayvani. cünkü kene vücuttan cikartilirken ayaklarinin vücut icinde kalmasi ciddi tehlikedir. hafife alinmayacak kadar kücük igrenc mide bulandirici ve öldürücü. dikkat etmeli.
syrah
haftasonu dergisinin haberine göre dizi setlerinin korkulu rüyası olmuştur...murat han’ı vicdan filminin setinde kene ısırmıştır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol