kenan evren

0 /
31subat
netekim kelimesini beynimize kazimis, hic bir bok olamayacakken apoletleri sayesinde cumhurbaskanligi gibi ancak ehil kisilerin oturmasi gereken bir makami gaspetmistir.
ya basta viva zapatista
türkiye’de açık, sıradan faşizmi en şiddetli şekilde yaşatmış olan kişiliktir.sayesinde binlerce insan işkencelere uğramış, yurtdışına kaçmak zorunda kalmış, vatandaşlıktan çıkarılmış, yargılanmış, hapislerde çürütülmeye çalışımış, bazıları asılmış (hatta yaşı büyütülerek bu yapılmış-erdal eren) ve türkiye’nin en karanlık dönemi yaşanmıştır; ülkemiz on yıllarca geriye götürülmüştür.hatta kimi yardakçıları şahsına fahri doktora ünvanları vermiştir.ayrıca bu zat üniversitelerde bilimsel düşünce üretenleri susturmuş ,üniversiteden uzaklaştırmış ve apolitik bir gençlik yaratmıştır.tabi tüm bunları ’’bizim çocuklar yönetimi almış’’ diyen abd’li ve yerli işbirlikçileriyle yapmıştır.bugün kimi kendinden menkul cahillikleri ve kirlenmişlikleri olan kişiler üniversitelerde bu zat’ı konuşturmakta, kimileri de onu paşam diyerek alkışlamaktadır.ezcümle bu kişi türkiye’nin bugün içinde bulunduğu siyasal,sosyal , ekonomik ve kültürel buhranın bir sebebidir.
performer
konuşurken en çok kullandığı sözler,
netekim,netekim,o tekim,bu tekim,vallahi teke tekim,
güya güya,veya,ne yaaa,yok yaa.
karpuzz
marmaris’teki yazlığı kale gibi korunan eski başkan. ki kale bile bu kadar korunmamış ki zamanında elden gitmiş çoğu birer birer. hani diyorum belki o da gider elden vallahi teke tekim.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol