kdv

imgoindeeperunderground
yeni yil itibariyle orani medikal malzemeler ve ilaclarda %8 olarak degistirilmis vergidir. belki baska seylerde de degistirilmistir ancak yazarin bildigi bu kadardir. otesinden sorumluluk kabul etmez.
sepulturk
gidilen indirimin traş kaldığı vergi türüdür. zira dikkatli olanların yaklaşık 1-2 hafta önce indirime gidilcek ürünlerin zam yediğini görmesi çok zor olmayacaktır.
independence
aciklanan yeni kriz paketi uyarinca, kdv pek cok alanda %18 den %8 e du$ecekmi$. buna mobilya, bilgisayar ve pek cok $ey de dahil olacakmi$. kdv indirimi 3 ay boyunca devam edecekmi$.

otv’nin indirilmesinden sonra duydugum en guzel haber. cok bir $ey ifade etmiyor olabilir ilk duyuldugunda, ancak ay sonunda odemi$ oldugunuz otv ve kdv den cebinizde kalan rakami gordugunuzde hic de kucumsenmeyecek miktarlar oldugunu anlayacaksiniz.
elma sekeriiii
diğer herşeyden olduğu gibi arabadan da alınan vergidir. ama öyle bir vergi türüdür ki bu, arabanın özel tüketim vergisine dahi kesilir.

"eeee, özel tüketim vergisi de bir vergidir en nihayetinde onun da vergisi olur mu???!" demeyin. var. kazık gibi giriyor hem de.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol