kabadayı

0 /
ankakusu
eskiya ve gönül yarasi gibi unutulmaz filmlere imza atan yavuz turgul, yeni filmi için kollari sivadi. ünlü yönetmenin yeni projesi, senaryosunu da yazdigi ’kabadayi’ isimli film. sinema dünyasinin en büyük oyuncularindan sener sen’le, yeni dönemin jön adaylarindan kenan imirzalioglu’yu bir araya getiren "kabadayi" filmi aralik ayinda vizyona giriyor.

yavuz turgul’un yönetmenlik koltuğuna oturacağı filmde yapımcılığı yine mine - ömer vargı çifti üstlenecek. şener şen’in "ali osman", kenan imirzalıoğlu’nun da "devran" rollerini oynayacağı filmin teaser’ı sinema salonlarında gösterilmeye başlandı.

ismail hacıoğlu, rasim öztekin ve aslı tandoğan’ın da rol alacağı film, biri eski diğeri yeni iki kabadayının öyküsünü beyazperdeye taşıyacak. şener şen filmde ’ali osman’ adında haksızlığa uğrayanları ve güçsüzleri korumayı racon edinen bir kabadayıyı canlandıracak. kenan imirzalıoğlu ise hayranlarının karşısına mafya liderliğini racon edinmiş yeni jenerasyon kabadayısı ’devran’ karakteriyle çıkacak.

film, uğruna mücadele ettikleri değerler farklı olan bu iki kabadayı arasındaki düşmanlığı ve çekişmeleri anlatacak. filmin, söylendiği gibi 2007’de vizyona girmesi durumunda türk sinemalarında yılın en çok izlenen film olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

yavuz turgul’un geceli gündüzlü üzerinde çalıştığı ’kabadayı’nın tüm hazırlıkları da bitmek üzere. ekip temmuz ayının başında çekimlere başlayacak. film, istanbul’un kadırga, karagümrük ve kasımpaşa semtlerinde çekilecek.

http://www.sinema.com/makale/1-5067/sener-sen-kabadayi-ile-donuyor
onununkoru
bugün itibari ile izlediğim ve gördüğüm kadarıyla fazla talepten kaynaklı bakırköy avşar sinemasının ek seans koyduğu 140 dakikalık filmdir. muhteşem diyemicem ama oyuncuların kalitesi ile izlenebilir hale gelmiştir özellikle şener şen yine ustalığını konuşturmuş. aralarda feyz alınacak konuşmalar geçmektedir velhasıl kelam tavsiye edilir.
muque
dün gece sinema salonunu büyük bir pi$manlıkla -hatta film bitmeden- terk etmeme sebep olmu$ film.

"$ener $en" dedim, "ne yapsa yenir" dedim, "leziz olmu$tur kesin" dedim, "hem bak ismail hacıoğlu da var" dedim, ama ne oldu? iç sesim doğruyu söyledi, kenan imirzalıoğlu’na katlanamadım, deli yürek’ten bile kötüydü..

tam bir dizi senaryosu olmu$.

sonlara doğru delikanlıya dönü$en asi evlat, tüm hikayesini repliklerle anlatan acıların kadını, kötü makyaj, eksik müzik, bir hatun için akıtılan kanlar, ölen insanlar, terk eden/ vefasızlık eden eski dostlar, psikopat bir katil ve adamları, kaçı$lar, ki kaçı$ esnasında "sarılalım sıkı sıkı" moduna geçmeceler..
"ben aslında senin babanım" kli$esi, filmin havasını az da olsa dağıtsın diye araya serpi$tirilen komik e$cinsel aldanmacası..

hepsi tanıdık bunların, hepsi bilindik..
bilmemkaç filmde gördük ayrı ayrı..

neyse, geçmi$ olsun.

önemli uyarı: gidilmez bu filme, illa izleyeceğim diyorsanız dvd yahut vcd çok pi$man olmanızı engelleyebilir.

önemli not: emekleri böyle tek entryde harcamak istemezdim ama artık siz de biraz dü$ünün ki; türk sineması izleyicisinin gözü açıldı. önüne ne konsa yemiyor.

sonuç:
film kötü.
dalyarock
şener şen’in nasıl büyük bir usta oldugunu tekrar gördügüm filmdir.oyuncu kadrosunun büyüklüğü filmi ayrı bir güzel yapmaktadır.kenan imirzalıoğlu bekledigimden çok daha iyi bir performans göstererek filmin son dakikalarında yarılmama neden olmu$tur.
yaziktir be abi
gerçekten film çok güzel olmuş.oyunculuklar çok çok iyi.ilk yarıda sıkılıyorsunuz ama ikinci yarı bitmesin istiyorsunuz...fazla aksiyon yok ama filmin sonunda olanlar bu açığı kapatıyor.araya serpiştirilmiş çok komik diyaloglar ve küfürler var.eşkiya nın kalitesinde değil ama gerçekten güzel olmuş.
merdiven
bence filmin başları o kadar iyi değildi. hatta bir an önce bitsede gitsek dediğim çok zaman olmuştur. ama sonlara doğru o kadar güzel olmuşturki adeta seyir keyfi vermiştir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol