itiraf

0 /
pandapant
aslinda kimsenin bilmemesi gereken sirlarin olayla alakasi olmayan 3.sahislara anlatilarak insanin kendini rahatlatmasi durumudur
firambogaz
2001 yapimi,zeki demirkubuz’un karanlik ustune oykuler uclemesinin ikinci filmi.
oyuncular:
taner birsel - harun
basak koklukaya - nilgun
iskender altin - suha
meric eronat - ayse
konusu:
zengin ve basarili bir muhendis olan harun, karisi nilgun’ un kendisini aldattigini ogrenir. ancak buna inanmak istemediginden ya da hala asik oldugu guzel karisini kaybetmemek icin once bu durumla yuzlesmeyip, bildiklerini karisina soylemez.
ama zaman agir ve acili gecmektedir ve belirsizlik dayanilir gibi degildir. sonunda yuzlesmeye, karisina herseyi itiraf ettirmeye karar verdiginde uzun bir "gece sorgusu" baslar. yedi yildir evli olan kari koca, insan olmanin karanliginda ilerledikce, kimim kim oldugu taninmaz hale gelir. yalvarmalar siddete, gozyaslari cigliklara karisir.
ve sabah oldugunda her sey bitmistir, harun uzun suredir pesinde oldugu gercekle karsi karsiyadir artik. ancak bu karisinin ihanetinin degil, yillar once en yakin arkadasina yaptigi ihanetin gercegidir.

oduller:
21. istanbul film festivali, 2002 en iyi erkek oyuncu (taner birsel);
13. ankara film festivali, 2001 mahmut tali ongoren ozel odulu (zeki demirkubuz), en iyi yonetmen (zeki demirkubuz), en iyi kadin oyuncu (basak koklukaya);
24. siyad turk sinemasi odulleri,
2002 en iyi erkek oyuncu (taner birsel), en iyi senaryo (zeki demirkubuz)

mebs
yapılmaması gerekip da yapılan daha sonraları vicdani baskılar sonucu dayanılamayıp yaptığı yanlış ve hatanın karşı tarafa aktarılması durumu olup, aslında bu eylemi yapan kişinin pişman olması ve hatasını anlaması açısından önemli ve takdir edilecek bir durumdur.
keşke hiç böyle durumlara düşülecek pozisyonlara girilmese de bu kelimeyi kullanmasak.ama yapılan hata olsa da bu eylemi gerçekleştirme erdemine sahip olmak da başka bir durum tabii.
zekirbelli
film "sessiz şiddeti" okadar etkileyici anlatırki yerinde mıhlanır kalırsın.özellikle restaurant sahnesi "kalabalıklar içinde adabında cinnet"e denk gelir, izleyici de etkisi bomba etkisidir.bu adam(zeki demirkubuz)bu işi biliyor dediğim bir diğer zeki filmi.
alyosa
sarsıcı 1 demirkubuz filmi...capitol.de gitmiştim...ilk 15 dakikanın temposuzluğunda yanımdaki hatun kişi sıkılır gibi olmuştu...sonra ikimizde anladık ki doğru film,doğru yönetmene gelmişiz! demirkubuz takipçiliğim bu filmden onra başlar...
akhillius
anlıktır. biran yapılır ve sonra hiç olmamış gibi devam edilmesi gerekir ya da ondan sonra itirafı yapılan olay karşısında her şey ya daha güzel bir hali alır ya da işer tamamen sarpa sarar. yani sonu ya selamettir ya da ya da ya da...
tayfa75
-----------------------------spoiler----------------------------:

- ya olup bitenler?
- olan oldu. herşey gelip geçiyor.
- hiçbir şey geçmiyor. geçen sadece zaman.
- başka çaresi mi var?

-----------------------------spoiler----------------------------
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol