istanbul trafiği

0 /
independence
benzin zamlari sebebi ile şu gunlerde trafik falan kalmadi.

her uc gunde bir benzine motorine zam geliyor, kim nasil binsin aracina da yola ciksin. adamlar bundan bir kac ay sonra trafigi biz bitirdik derlerse hic sasirmayacam.
hmmmmmtmmcnm
Her saati ayrı delilik. Sayko terörist taksiciler minibüsçüler yetmez gibi karanlık havada işlek caddede, kısmen akan trafikte önüne atlayan siyah giyinimli yayalar var. Sürücüsüyle yayasıyla herkes kafayı kırmış geziyor.
pipolarbozuk
koduğumun trafiğidir. ömür yer. yolun üzerinde herkes gibi akan zamanın bir parçası olduğunu, fakat hiç ilerleyemediğini anlarsın ya. işte o an cama kafa atasın gelir. lakin sen zaten otobüstesindir. ve zaten zamanın monotonlaşmış akbille çalışan bir bireyisin. camdan atlasan ne olur sanki amk.
hmmmmmtmmcnm
geçenlerde okuldan eve iki saat on dakikada geldigim aklima gelince yazmak istedim. bugüne kadar hep arttı bundan sonrada artacak. plansız yapılaşmayla koca bir ülke buraya yığılmaya çalışıldıkça hiçbir alternatif kalmayacak. ara sokaklar dahi trafik. bazen gerçekten nefret ediyorum senden istanbul.
elbereth
bu sabah itibariyle beni benden almış trafiktir. normalde evden 07:20 gibi çıkıp, 07:50 gibi ofiste olan bir insan evladı olarak bugün 07:00’da çıkıp 08:45’de ofise ulaşabildim, bu nasıl trafik yahu, tatilden niye döndünüz ki, güzeldi buralar, eminim oralar da güzeldir, kalsaydınız keşke, hepimiz için en faidelisi bu olacaktı zannımca...
independence
dünü kisaca ozetlicem ben.

malum yagmur hafif yagdi ama araliksiz yagdi. istanbul’da zaten birisi balkonundan su dokse trafik kilitlenir, dun de hic farkli degildi.

amerika houston’dan bir arkada$im gelecekti ve kendisine soz vermi$tim "ben seni kar$ilarim" diye. saat 16:00 a inecekti ucagi ve ben ne olur ne olmaz diye 13:15 itibari ile bindim arabaya koyuldum yola.

havada eksiksiz ama hafif yagan yagmur, gunlerden cuma.

yemin ediyorum, saat 13:15 de çekmeköy’den ba$layan yolculugum 17:30’da atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde son buldu. 17:40 da oradan ayrildim, 20:40 sularinda ancak çekmekoy’e geri donebilmi$tim.

ben hayatimda boyle bir kepazelik boyle bir rezalet ne gordum, ne de $ahit oldum. cok yazik bu $ehrin insanlarina.
independence
bugun saat 12 sularinda hemen hic trafik yoktu ne asyadan avrupaya, ne de avrupadan asyaya. saat 19:00 itibari ile asyadan avrupaya gene gayet aki$kan durumdayken, avrupadan asyaya ozellikle halicioglu’ndan mecidiyekoy’e olan kisim boku yemi$ durumda.
independence
fsm’de bir kamyonun devrilmesi sebebi ile $u dakiikalarda ve muhtemelen ilerleyen saatlerde hepten boku yiyen trafik. allah sabir versin. tek bir aracin devrilmesi tum istanbul’u etkileyebiliyor.
independence
ozellikle bugun bogaz koprusu giri$inde beni hayata kusturmu$tur.

lan oglen saati millet i$inde gucundeyken o trafik neydi oyle allaha$kina ya.
independence
allahin sali gunu bile hayatini karartir insanin. hele o $i$li ni$anta$i osmanbey tarafi yok mu, allah oradaki herkese sabirlar versin. bu nedir arkada$ ya.
independence
yazi firsat bilenler yollari kostebek yuvasina cevirmi$ler. hicbir zaman hicbir hava ko$ulunda trafik bulunmayan $ile - uskudar yolunda bile kopru giri$ine gelmeden onceki tunelin bitiminde yol cali$malar sebebi ile tek $eride indirilince trafigin agzina siciliveri$.
independence
fatih sultan mehmet köprüsü’nün bir $eridinin daha trafige kapanmasi ile birlikte iyice boka sarmi$tir. hatta okuduklarima gore bazi tv kanallari normal yayin aki$larini kesip canli telefon baglantisi ile yollardaki $oforlerlekonu$malar yapiyorlarmi$.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol