insan kaynak değildir

vardium
insan kaynak olmadigi icin zaten sirketler zor durumda kaldiklarinda maasi yuksek olanlari atip yerlerine asgari ucretle yenilerini almazlar. cunku insan kaynak olmadigi icin sadece sayisi onemli degildir, cikarilanlarin aileleri ve duygulari da vardir.
greyfurt
nasil ifade edersen et, yalama kom kom’ların bir ucundan tutup eleştireceği, modern işletme bilimine yöneltilmiş eleştirilerden biridir.
ik’nın en birincil sorumluluklarından biride:
"kardeşçe paylaşım" kisvesi altında yürütülen "salla başı al maaşı" zihniyetine karşılık "performans yönetimi" gibi önemli bir fonksiyonu yurutmektir.
insan, günümüz işletme biliminin geldiği noktada en değerli kaynaktır. her bahar rüzgarından mana yada her yelden bahar rüzgarı çıkarmaya uğraşan kişilerimizi, şahıslarımızı ve organizmalarımızı "amerika’da iş gücünün etkin kullanımının, amerika’nın 2. dünya savaşı sonrası verimlilik artışı üzerine etkileri" ile ilgili kitaplar olmasa da (kitap onları aşar. broşürler onların zekalarını zorlamadan bir şeyler öğrenmeleri için dizayn edilmiştir. zira bu tip kitaplarda paragraflar 1-2 sayfa sürebilir ve konunun yabancısı beyinlerin ilk cümle ile son cümle arasındaki ölümcül bağlantıyı anlamalarını mümkünatsız kılabilir. broşürler ise onların sığ ekonomi bilgilerine hitap eden geliştirici bilgilerle doludur.) broşürler okumalarını tavsiye ederim.
sonuç olarak "insan sömürü kaynağı değildir" şeklinde düzeltilmesi icap eden tezdir.
insan kaynaktır. kaynaktır. kaynak.
ezik not: şimdi okudumda, biraz sert olmuş galiba. eh neyse yazdık artık.
kurabiye
kapitalist söylemlerde insanın her şekilde kavramsallaştırılması olasıdır. "insan kaynakları" denilen şey ise tam da bunun göstergesidir. bilim kılıfında akademik çevreye işleyen kapitalizmin insan söylemri için yarattığı ekstra kavramlar ise;meta, unsur, denek, yüz kişiye sorduk... şeklinde kendini gösterir.
mal kavramının metayla alakası var mıdır biilimez. ama görünen o ki; metanın argolaşmış hali de hayatın bir tarafından fırlayarak "hello angut!"kıvamında ce e yapıyor.
ruknettin
işinizde iyi olursanız sizle insan kaynakları değil, head hunter denilen kişiler ilgilenadksdnkancvacddasdjakaşlklmvsdk
boşverin hakkınızı nerede alıyorsanız orada takılın kaynak maynak takılmayın
mustaitbiradam
mevlana şöyle der: "kaynağından kopan her şey kaynağı ile birleşme arzusu taşır."

insan kaynaksa insana döneceksin, toprağa döndüğün için kaynak değildir.
mevla insanoğluna kendi ruhundan üflediği için kaynak yine mevla'dır ki dönüş yine onadır.

sizi de unutmadım darwinciler; buyrun:
kaynağa dönüş arzusu varsa, maymundan geldiğimize göre yine maymuna mı dönec... neyse yeter. (bkz: insanlar maymundan geldiyse şimdi neden maymun olmuyorlar)

çok da şey yapmayın yani.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol