initiative q

yanlisim yoksa paypal'dan ayrilan bir grubun kurdugu şey. ilk uye olanlara belirli bir zaman sonra free qoin vereceklerini belirtiyorlar. simdilik grup olusturuyorlar. davetiye sistemi olarak calisiyor. sen birinin daveti ile gidiyorsun, sonra kendi davetiye kodunla 15 gun icerisinde 5 kisi topluyorsun, sonra alt grubundakiler topluyor. bildigin titan agi ama ilk etapta genel anlamda guzel kazanclar oluyor. bedava gelenleri alip geri cekilmekte fayda var.

davetiye kodum şudur, davetiye kodumla uye olan mesaj atarsa hemen onaylarim uyeligini, boylelikle o da kendi davetiye kodunu kullanabilir.

https://initiativeq.com/invite/sdpP1XZp2
ekşi sözlük'te dün gece 3-4 saat boyunca herkesin link paylaşıp, bu sabah link verenlerin tamamının uçurulduğu oluşum. hızlı hızlı bütün problemleri yazıyorum, sonda da ufak bir cevap olacak, "internette bedava bir şey var mıdır" sorusuna.

- kaç yıldır sessiz oluşum, gördüğüm kadarıyla son bir ayda orta-doğu ve hindistan pazarında patlamış. artık hintilerle birbirimize kü koin atarız.
- amaçları 30 milyon kullanıcı. eylül'de attıkları tweet: "hindistan 1 milyon kişiyi geçen ilk bölge oldu". ondan önceki tweette "yüzbinlerce kişi mobil uygulamamızı indirdi" diyor.
- bu bir crypto para değil.
- bu dağıtımlı bir sistem değil, adamların kontrol ettiği tek merkezli bir sistem.
- teknoloji olarak bir şey yok, websitesinde nasıl çalışacağı bile yazmıyor.

özetle söyledikleri şey şu; herkese patronumuzun katladığı kağıt parçalarından dağıtıyoruz. bütün dünya bunu kullansa ne güzel olur. bu ne mk, bir de sikik bir sayaç koymuşlar siteye "ilerde q coininiz ne kadar edecek" diye. bak bak bak andavallara bak sen?

şimdi girdim, gizlilik sözleşmesini cümle cümle gömecektim ama nereden tutsam elimde kalıyor. özetle verilerinizle istedikleri ülkede istedikleri boku yiyorlar, satıyorlar gönderiyorlar bilmemne.

mail adresinizi kimlere verdiğinize çok dikkat edin; hele mümkünse gerçek adınızı kaydolduğunuz yerlere vermeyin (banka vs. yasal süreçler hariç). ben daha önce hiç bir şirketin bedava para verdiğini görmedim; eğer bu adamlar bunu yapıcaksa kripto paradan daha orjinal bir iş olur.

yani bu bir "kumar"; oynamak içinse verdiğiniz şey şimdilik gizliliğiniz. ilerde para kazanmak için olması gerek ise, tüm dünyanın "evet bu adamların katladığı kağıtlar değerlidir" diye anlaşması gerekiyor.

buradaki reklamlar, o paraya kaydolan insanların toplam kazanacağı paradan daha fazla kazandırmıştır. onlar 0 kazanacak çünkü.

sevgiler, dikkat edin kendinize! korkmayın da ama, bu dingillerden bir zarar gelmeyecek büyük ihtimalle. uyarılarım ilerde başka biri tosuncuk ver.2 olmasın diye.

edit: aa bakın Q harfi deyince, bundan çok daha dünyamızı etkileyecek bir başka oluşum için: qanon

dijital para = polis devleti

bu denklem ne alaka gibi durabilir ama tek bir tuşla tırnak içinde "her yanlışınızın" cezalandırılması, kafanıza her gün cop yemekten daha etkilidir.


oncelikle projenin mimari paypal ortaklarindan biri, dolayisi ile sadece bu kisim bile bir miktar guven veriyor insana.

ote yandan tosuncuk 2 olma ihtimali en azindan su an icin yok, cunku cebinizden hesabinizdan cikan bir para yok.

bu tur faaliyetlere airdrop deniliyor ki hemen hemen tum kripto paralar icin boyle yontemler her zaman denenmistir, denenecektir. adam parasini bir sekilde tanitmak zorunda ve bu tur bir yontem reklam vermekten cok daha faydali ve avantajlı. farkindaysaniz bu tur bir faaliyette adamin cebinden para cikmadigi gibi yalan olma ihtimali de bir hayli yuksek. ancak ote yandan daha bundan 1 ay kadar once bir kripto para eylül ayi oncesinde islem yapan herkese 400uni vermisti ki o gunku piyasa degeri 2000$ yapiyordu. kullanicilari paralari cektiler catir catir yediler bile.

hicbir airdrop'un garantisi yok ama insanlar(ve ben) "ya tutarsa" minvalinde hareket ediyor. zira bir kayip yok ortada, cepten cikan bir kurus yok. sadece 1 dakika ayirmakla halloluyor bu tur seyler.