illuminati

0 /
uc nokta
dunya’yi yoneten secilmic insanlarin bulundugunu ve bunlarin halklara yonelik komplolari oldugunu anlatan.texe marrs’in kitabinin adi.
collenchyma
ayni zamanda angels and demons kitabinda da yer almistir
kurucularindan olan galileo nun kilise tarafindan hapsedilmesi uzerine daha cok bilimi savunan bu grup din dusmani kesilmeye baslamistir.
queen
italyancada aydinlatilmislar anlamina gelen kelime. melekler ve seytanlar kitabinda bolca adi gecen cok eski ve gizli bir orgut. gunumuzde hala muridleri olduguda soyleniyor.
umutkaplan44
10 kisiden olusan "ic cember"in ordo ab chao’yu siar edindigi iddia edilen bu kitap, bu olusumu yerer gorunse de yahut olusumun maskesini dusurup tum insanligi uyandirmayi amacliyor olsa da, aslinda - kasti ya da degil - hristiyanlik propagandasi, yahudi dusmanligi ve amerikan milliyetciligi yapiyor. amerika baglantili her uluslararasi yardim kurulusu yahut uluslararasi ortak calisma ekibinin finansmaninin amerikan vatandasinin odedigi vergilerle saglandigini iddia ederek konuya dar cerceveden ve tek yonlu bakiyor.
yazarin bir nevi emin colasan uslubuyla yazdigi* bu eser her komplo teorilerine gonul vermis insan tarafindan okunmalidir..
serco
bilimin isigi altinda dine karsi ayaklanan,tarih boyunca daha cok bilginlerden olusmus etkili ve gizli cemiyet.
kilisenin yuzyillar once aldigi kati onlemler ve yildirici yaptirimlar sonucunda bir sure sindirilmisseler de kisa bir surede baska bir gizli cemiyet olan masonlugun da yardimlariyla yeniden yapilanmis ve faliyetlerine baslamistir.
kisa zamanda masonlarin arasinda da stratejik noktalari elde etmis,dunyanin hakimiyeti hususunda soz sahibi olmuslardir.
satanist bir grup olarak bilinmelerine ragmen modern satanizm ile alakalari yoktur. gunumuzde halen varliklarini surduruyor olsalar da,faliyetlerini gizleyip daha cok ekonomik ve siyasal alanda "yasal" yollarla guclenmektedirler.
seyhmerat
illuminate yani aydinlatmak anlamina gelen fiilden dogmus olan kelimedir, aydin olanlar ya da aydinlatilmislar gibi bir anlami vardir, bir orguttur ve bu orguttekiler kendilerinin ozel olarak secilmis olduklarini dusunurler aslinda bu dusunceyle orgutten ote tarikat gibidirler.
goodygoblin
galilei galileonun o dönem dini reddeden katolik klisesine tepki olarak kurduğu iddia edilen ve katolik klisesi tarafından satanist olarak ilan edilen gizli bir tarikat.aydınlanma kilisesi adı verilen ve roma da bulunan çok gizli bir yerde ayinlerini yaptıkları söylenir. giovanni lorenzo bernini nin de bu tarikatın bir mensubu olduğu ve arasında kiliseler de olmak üzere birçok dini mekan için yaptığı heykellerde pagan sembollerinin bolca yer aldığı ve büyük bir ustalıkla gizlendiği iddia edilmekte(san pietro bazilikası ve meydanında aydınlanma yolunu işaret ettiği rivayet edilen ünlü heykelleri bulunur.).varolması pek mümkün görünmeyen bir tarikat.fakat bana sanki varmış gibi geliyor,olduğuna inanıyorum.olması da oldukça mantıklı ayrıca.belki çok uçuk bir düşünce olacak ama bence ağcanın arkasındaki örgüt illuminati olabilir.papayı vurması,ben mesihim demesi ve bunu papanın da kabul etmesi,şifreli mesajlar vermesi bana bu işin içerisinde illuminati olabilir diye düşündürmüyor değil.zaten illuminati örgütünün amacı hristiyanlığın mabetlerine kadar girip inananların hergün ibadet ettiği şeylerin içerisine gizli semboller gizleyip onları kandırmak ,bilimin gerçekliğini kanıtlayıp dini küçük düşürmek değil mi? sahte peygamber olayını neden onlar organize etmesin?bunu yapacak bir örgüt varsa o da illuminatidir kanımca.
cihanmusul
latince anlamı:aydınlanmışlar
simgesi:piramit ve herşeyi gören göz
kurucusu:weishaupt,fakat köklerinin mısır a dayandığı söylenir..
amacı:kendilerini tanrılaştırıp insanları köleleştirmek
ilkesi:"ordo ab chao"kaostan düzen doğar

amaçları 1 doların üzerinde bulunur.şu andaki savaşları okültizmdir ve büyük kuruluşların simgelerinde kendilerine ait bir obje bulunur.tapınak şovalyeleri diye de adlandırılan bu grup şu anda dünya sermayesinin büyük bi bölümüne sahiptir.doların üzerinde yazan "new world order" (yeni dünya düzeni) günümüzde bilinçaltımıza farklı versiyonlarda işlenmiştir.hollywood ve basında kendilerine ait simgeler ve propaganda bulunur.farklı uzantıları ve dernekleri günümüzde mevcuttur...

(bkz: soros)
(bkz: kuru kafalar ve kemikler)
angelus
tüm dünyayı yöneten bir örgüttür. kilise tarafından satanist bir mezhep damgası yemelerinin ve götlerinin tehlikede olduğunu anladıklarını vakit zira kilise artık aleni bir şekilde bu örgüte bağlı bilimadamlarını yoketmeye başlamışlardır kendilerini tasfiye ettiklerini görünümünü verip gizlendiklerini bilinir. bu gizlilik yahudi, müslüman ve budist örgütlerinin arasına sızarak gerçekleştirilmiştir. en büyük hamleleri mason locasına girip en kritik pozisyonlara gelip, dünyayı etkileyecek kararlar alabilecek konuma gelmeleridir. "yeni dünya düzeni" şeklinde bir doktrinleri mevcuttur, aynı sözcük novus ordo seclorum şeklinde bir dolarlık banknotun üzerine, üstünde amerika ile hiçbir ilintisi bulmayan bir sembol ile yani üçgen içerisinde bir göz ve piramit arması ile bulunur. piramit arması mason localarında "en üst seviye" olarak bilinir, üçgen içerisindeki göz ise illuminati nin her şeyi gördüğü, heryerde olduğuna karşı bir atıftır. bugün en büyük düşmanlar olan katoliklerin dünyevi merkezi olan vatikan a dahi sızdıkları rivayet edilir. varlıklarının en büyük tescili bugün en gelişmiş bilgisayarlarda dahi yazılamayan, ambigram tekniği ile oluşturulmuş olan illuminati yazısıdır.
ragnarok
constantine’nin roma devletinin başkentini istanbul’a taşıyıp,ülkenin resmi dini olarakta hristiyanlığı seçmesine yol açmış örgüt.çünkü o zamanlar kralları onlar başa getirip onlar indiriyolardı.

(bkz: derin devlet)
comengineer
ek olarak galilei tarafıdan değil adam weishaumpt tarafından bavyerada kurulmuş bir örgüttür.o zaman kilisesinin avrupadaki etkisini kırmak ve yerine dinin olmadığı seküler bir düzen getirmek amacıyla bir avuç bilim adamıydılar.bugünse durum farklı.rothschild ,rockfeller,openheimer gibi ultra zengin aileleri ; dünya liderlerine yumuşak(!) notalar veren council of foreing relations ,trilateral commission ve bielderberg gibi oluşumları içinde barındıran ;dolayısıyla dünyanın ekonomik ve siyasi tüm dengelerini ellerinde bulunduran çok güçlü bir örgüttür.
ömer lütfi metenin kartal’da (istanbulda bir semt ) katıldığı seminerde " 7 yaşında bir kız çocuğuyla ilişkiye girip bunu kendi tanrısallıklarıyla o kızı aydınlatmak olarak gören ; şeytanla üst düzeyde bir bağlantı kurabilecek kadar sapıtmış insanlar dediği karanlıklar lordlarıdır bunlar.

http://tr.wikipedia.org/wiki/%c4%b0lluminati
http://www.illuminati-news.com/
http://www.trueconspiracies.com/

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol