hyper scape

galahad
Ubisoft'un yeni battle royale oyunu. Son bir kaç yıldır moda haline gelen battle royale türüne de yeni bir alternatif. Tabi ubisoft gibi paragöz firmalar da buradan payını almak istiyor.

Oyun 11 ağustosta pc, xbox ve ps4 olmak üzere 3 ana platforma çıkıyor.

Yaklaşık 1 aydır oyun açık betada. İsteyen pc kullanıcıları oyunu deneyimledi. Açıkçası bu hamle çok iyi olmuş. Çünkü oyun çıktığı gün betada yaşanan problemler olmadan çıkmış olacak. Ama oyunu betada deneyip, hevesi kaçan da olabilir illaki. Ona yapacak bir şey yok.

Şimdi bu oyun neye benziyor ?

Yine fps türünde aksiyon odaklı bir oyun. Bu sefer aksiyonun yanında parkur mekanikleri de bulunuyor. Diğer br oyunlarından kendini ayıran en önemli nokta zannediyorum ki parkur olayı. Oyunu denemedim, belki daha detaylı farklılıkları vardır. Ancak videolardan da gösterildiği kadarıyla parkur olayının üzerine epey gidilmiş. Hızlı bir oyun ve hızının yanında atlamalı, zıplamalı parkur mekanikleri de oyuna ekstra hız katıyor. Grafik tarzı olarak gerçekçilikten biraz uzak. Bunu takan genelde olmuyor ve bence de bu tarz daha iyi. Aksi halde sistem gereksinimleri arttığı için pc tarafında oyuncu sayısı azalmış oluyor. Konsolda olmasa da herkesin oyuna erişebilmesi adına olabildiğince sistem gereksinimlerini düşük tutup, daha fazla oyuncuya erişmek istiyorlar. Oyunun ücretsiz olduğunu düşünürsek, gayet doğal.

Ancak... bu grafiklere rağmen optimizasyonda en ufak bozulma görürsem, işte o zaman yaktım çıranızı.

Çok heyecanla beklediğim bir oyun değil. Oyun çıksın, dener ve yorumlarımızı yazarız. Bir de oyunda türkçe olacakmış. Her ne kadar bir faydası olmasa da ubisoft gibi firmanın bu desteği göstermesi güzel.

galahad
Oynanış hızı biraz hızlı geldi bana. Ne kadar hızlıysa da nişan almak bir o kadar zorlaşıyor. Konsollarda bu tip hem fps hem de oyun hızı fazla olan oyunlarda alışmak biraz uzun sürüyor.

Valla bir kaç saat oynadım. Millet ne aim alabiliyor, ne de doğru düzgün etrafta bulduklarını kullanabiliyor. İyi oynayan elbet var ama yine de alışması zor olacak. Çok devam edermiyim onu da bilmiyorum. Aşırı derece devam etme isteği uyandırdı diyemem. Yine de bir süre daha deneyip, olumlu-olumsuz yanlarını yazacağım.
galahad
Normalde çıktığı dönemlerde oynayıp, kenara atmıştım. Çünkü oyun rezil durumdaydı. Konsol tarafında aım almak resmen imkansızdı.
Geçen gün indirdim. Ne var ne yok değişmiş bi bakayım dedim, kontrolleri mükemmel hale getirmişler. Oyuna crossplay özelliği de gelmiş. Nişan almak daha kolay ve rahat.
Ancak oyun kaderine terk edilmiş. Heralde geçen mart ayından beri oyuna eklenen hiçbir şey yok.

Ubisoft umudu kesmiş demekki ama bence oyun şu an iyi durumda..keyifle oynuyorum.
galahad
Çıkışının üzerinden henüz 2 yıl geçtiği halde sunucuları bu ay sonunda kapanıyor. Belli ki ubisoft tarafında kazan kaynıyor. Zarar da büyük.

Bence potansiyelli bir oyundu ve baya süre de oynamışlığım vardı. Ama para kazandırmadı demekki, tarihin tozlu sayfalarına karışıp gidiyor... elveda... ne diyelim.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol