hüseyin üzmez

0 /
independence
akit gazetesinde gorevli islami yazar.her konuya agresif yakla$imlarla atilmasi ile me$hur olmu$tur.cok okudugu ve cok $ey bildigi, bu sebepten de ikna gucunun cok yuksek oldugu su goturmez bir gercek.
independence
bugun objektif programinda tum izleyenlerin $ahit oldugu bir ba$ka ozelligi de tamamen $eriatci duzenin ulkeye hakim olmasi taraftari oldugudur.hirsizlik yapanlarin ellerinin kesilmesi halinde bir daha asla hirsizlik yapilamayacagini, cinayet i$leyen ki$ilerin ya da kan davasi sonucunda hasimlarini olduren(ki bu da bir cinayettir) ki$ilerin oldurulmesi halinde nir daha cinayet i$lenemeyecegini savunan bir insanmi$ bu adam.yani kisacasi kani kanla temizleyelim mantalitesine sahip bir ki$i.oldureni oldurun ki oldurulecek insan kalmasin ortada anlayi$i ile hareket edip buna da "islamin geregi budur" diyebilecek kadar sig du$unuyor.daha kotusu bu du$uncelerini o kadar guzel cumlelerle ifade edebiliyor ki cahil kesimin kendisine inanip bu fikirleri kendi fikirleri gibi yorumlamasi kacinilmaz bir hal aliyor.zaten bu tur empozelerdir yurdumuzdaki olmamasi gereken olaylarin olmasini saglayan.
darklord
unlu hurriyet gazetesi eski sahiplerinden ahmet emin yalmani vurup 10 yil cezaevinde yatan ve halen akit gazetesinde ko$e yazarligi yapan yazar.
ankakusu
gonlunden geceni catir catir soyleyen gayet espirili kisilik.
buda zaten gonlunden geceni sap diye ortaya soylemesinden kaynaklanmaktadir.

kendisini once gicik kaptiran sonra sevdiren adam.
benduruyorumsebagitti
yalancılıkları, iftiracılıkları defalarca tescillenmiş bir grubun (ve zihniyetin) yeni bir iftirası olduğunu ummak istiyorum. değilse, kanun cezasını verecektir, allah da!

doqqyjuice
kendinden 50 yaş küçük karısı da varmış bu nur(!) yüzlü dedenin. suçlu olduğu kanıtlanırsa şaşırmayacağım adamdır.
ahiskali
11 yaşındaki kızı nikahına almaktan çekinmeyen sahte din tüccarlarının koşuşup durduğu bir ükede gayet normaldir. zira bunlar kendilerini müslüman ve türk olarak lanse etmektedirler, ama ne derece doğru olduğu tartışılır. hülasa hüseyin üzmez gibi kendisini milliyetçi camiada göstermiş bir satkın insancık varken hele de... işin kötü tarafı bu adamı zamanında yeniçağ gazetesinin ne kadar kaypak biri olduğunu farkedememesidir. eeh, buna da şükür diyerekten devam etmeyeceğim zira. yapılanlar bu kendinden 50 yaş küçük bir kızı imam nikahına alan kart zamparanın kalmamalı. maalesef islamın geleneği bu diyebilecek kadar da sığlaşmış. kendisi utanmasındır, bu herifi başımıza sakız eden cahil topluluk uyansındır.
independence
katildigi her programda allah din devlet islam derken, bir yandan da 14 ya$indaki kiz cocuklarina izlettirmek icin evinde cizgi film biriktiriyordur muhtemelen.

komplo var diyor, mahkeme bitince hepiniz anlayacaksiniz o zaman konu$acagiz sizlerle diyor, mumkundur, bu ulkede her $eye inanirim ben, bunun komplo olabilecegine de inanirim.

e hadi bu komplo.e$inden ayrilip kendinden 50 ya$ kucuk birisi ile de komplo sonucunda mi evlendirdiler seni huseyin amca.

bak ben bile huseyin amca diyorum ki hz isa carmiha gerilmeden once en yakin arkada$larimdan birisiydi, bahcemizde ben cocukken dinazor beslerdik, ben bile amca diyorum sana du$un artik.
hllrsn
20 yaşındaki bir hatunla evlendiği göz önünde bulundurulursa eğer hakkındaki iddiaların doğruluk payı fazlasıyla yüksektir.kendi yaşı da 70-80 arası bişey olmalı.
sepulturk
tek kişilik bir hücreye atılmış kişidir. bu duruma umarım üzülmüyordur zira eğer benim elimde olsa kendisini direk en kalabalık kodese tıkardım. orada bazı şeyleri yapmanın günahdan daha fazla getirisi olabileceğini gösterirlerdi gadasını aldımının diğer mahkum arkadaşları.
sitare
14 yaşındaki bir kıza cinsel tacizde bulunmak suçundan tutuklu bulunan ve kendisine komplo kurulduğunu söyleyen henüz mahkemeye çıkmamış yazar.
islami kesimce sevilen; beni kendisine isnat edilen suçla şok eden ve bir insanın başına gelebilecek en büyük felaketlerden birini yaşayan allah yardım etsin denilen yazar.
bundan sonra kitaplarını okurken daha dikkatli olunacak, hatta kitaplarının ilk sayfasına bu adam çocuk tazcizciliği yapmıştır yazılacak bende hayal kırıklığı yaratan yazar.
umarım bu olay gerçekten bir komplodur eğer gerçekse ibreti alem için büyük bir meydanda aletinden asılmak süretiyle cezalandırılması farz olan yazar.
independence
de$ifre isimli programda sayin abdurrahman dilipak hem senelerdir arkada$i olan, hem de ayni gazetede cali$tigi mesai arkada$inin, yani huseyin uzmez’in icerisinde bulundugu duruma $u aciklamayi getiriyor.

+bir gon once huseyin beyi birileri bir $eyler icmeye cagarmi$lar, belki orada huseyin beyin ictigi cayin icerisine uyu$turucu niteligi ta$iyan bir $eyler atmi$lardir.bu sebeple bilinci yerinde olmadigi halde yapmi$ oldugu kimi fevri davrani$lar yahut soylemi$ oldugu kimi $eyler olabilir.

ayni programda sayin toktami$ ate$ hoca yine huseyin uzmez hakkinda bir ba$ka acidan yakla$iyor olaya.

+komplo ve benzeri sozlerin arkasina siginmanin bir faydasi olacagini zannetmiyorum.bu durumun tek ismi var, dupeduz ahlaksizlik.

insan bir yandan du$unmuyor degil.amac vakit gazetesine ya da yazarlarina kar$i bir komplo olsaydi huseyin uzmez yerine bu komployu abdurrahman dilipak’a yapardi.zira bilindigi uzere huseyin uzmez’in sicili bu konularda cok parlak degil.daha onceki e$inden bo$anmasinin sebebi kendisinden 50 ya$ kucuk olan birisi ile evlenmek misal.kisacasi toplum huseyin uzmez’in boyle bir $ey yapabilecegine son derece inanir bir $ekilde yakla$iyor.

oysa abdurrahman dilipak icin boyle bir $ey cikmi$ olsa komplocular isteklerine tam olarak kavu$abilirlerdi.bildigim kadari ile abdurrahman dilipak’in sicilinde boyle $eyler yok.

ha diyeceksiniz ki komplocular uyguladiklari plana insanlar tarafindan zaten kolayca inanilsin ister.

hayir oyle degil ama i$te.

kolayca inanilabilecek bir $ey toplumda infial yaratmaz, bomba tesiri yapmaz.nitekim huseyin uzmez olayi da cok kisa bir zaman dilimi icerisinde gayet siradanla$ti, artik uzerinde konu$ulmaz bir hal aldi.oysa komplocu uygulamaya gecirdigi planin uzun sure konu$ulmasini ister, toplumda infial yaratmasini ister, "ulan vay be.kimler neler yapiyormu$ allah kahretsin" denmesini ister.huseyin uzmez olayinda ise bunun komplo olabilecegini sadece ayni gazetede cali$an meslekta$lari soyluyorlar.diger insanlarin onemli bir kesimi ise huseyin uzmez’in boyle bir $ey yapabilecegi konusunda hem fikir.

yukarida toktami$ ate$ hocanin yapmi$ oldugu yorum gibi.

kisacasi bu saatten sonra huseyin uzmez bu olayin komplo olduguna adaleti inandirabilse dahi turk insanini biraz zor inandirir.
ahiskali
dinci kardeşlerimizin libidolarının ne denli güçlü olduğunun kanıtıdır. maazallah eğilene tıkllatan adamla cehennemdeki zebaniler gibi birbirlerinin tamlayanı. aman hüseyinimin önünde eğilmeyin...

(bkz: dikkat sapık var)
mademoiselle carole
yaptigi savunmasinda; "evlenecektim ben onunla" demis bu cok onemli sahsiyetsiz kisilik.

hirsizin eli kesilirse, bir daha hirsizlik yapamaz ha?
katili oldurursen, ortada katil kalmaz ha?
ne olacak simdi?
nerenden istersin uzmez? nerenden, ha?
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol