hede

0 /
ithilquessir
arada bir gercekten tanimsiz bir seyi anlatmak icin kullanildiginda komik olan, ama her entry sonuna konulmasi gerekmeyen, insanlari sifat, baglac, grup, yer sekili, istem, gibi tanimliyici ve tamamlayici sozcukleri bulmama tembelligine iten bir hede.
deathless
bilgiclerin neden kullandıklarını anlıyamadığım garip anlamsız bir şeydir hede. anlamsız olduğu için türevleri olabilir hada , hodo , hudu , hıdı uzar gider.sanırım kulağa hoş geleni hede olanıdır bu secilmiş ve kabul görmüştür.
(bkz: ilginc)
instrument
saçma sapan bir kelimedir. hatta kelime bile değildir. neyi tarif ettiği bilmiyorsan hede yazıyorsun. hede yazacaksan ne olduğunu bilmiyorusun. ne olduğunu bilmiyorsan neden yazıyorsun. bırak yazma. kalsın. sürekli

bilmem ne bilmem ne hede
şunu yapınca şöyle olan hede

tarzında entryler görmekten sıkıldım. dilimzide yokmu oraya yerleştirebileceğiniz kelime. tarifinize uyan tanım. hede nedir ya? şey yazın daha iyi. şey. çok zor değil yani. anlamsız anlamsız bitirişler insanın okuma zevkini azaltıyor. ulan bu kadar mı yazamayan insanları okuyoruz vakit harcıyoruz diye düşünüyoruz. yapmayın. hedeymiş. bir anlamı bile yok.

edit: bir de hödö su var ki sormayın. hödükler yazıyor.
wereyda
"$ey" anlamına gelen kelime. (fix tanım!)
yazar kısmısının kendini açıklama katsayısı diye bir $ey olsaydı önümüze ne güzel analizler - sentezler - antitezler çıkacaktı kim bilir; tanım yapabilme yetisini "hede" sözcüğüyle sınırlandıran bir insan hakkındaki fikrimi tiksinti sözcüğü açıklıyor evet.
tiksinti: tiksinmek fiilinden türemi$ hede.
salome
turkce gayet zengin bir dil. osmanlica, farsca ve arapca kelimelerin yani sira fransizca ve ingilizce’den dilimize gecmis onca kelime varken; bir sey bulamayarak "hede" sozcugunu kullanmaktaki israr nedendir bilemiyorum demeyecegim tabii ki, zira "dagarcigi" 67 sinirlamasina takilmis bir birey icin gayet makul bir sonuc. "yok hayir bu sozluk ’agzi’ sadece" ise de iyi ki formata dahil degil diyerek noktayi koyuyorum.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol