hayatın ne kadar ibne olduğunun anlaşıldigi anlar

deborah
bir uzay adamının yaşadığı dünyaya dışardan bakarken iç geçirdiği andır.

"vay ibne dünya sende top çıktın!"
nerobianco
iddaa oyununda hazırlanan kupondaki maçların hepsinin tutması sevincini yaşarken 90 + 3 te desteklenen takımın gol yemesi ve o ibneler yüzünden 543 eurodan olunduğu an.
imphotep
aldığınız 100 gram antep fıstığının 50 gramının kabuk,diğer yarısının da kabuğu açılmamış olduğunu gördünün andır.
ucurulan yazar
cok dolu bir dolmusa zorla binip, got disarda, kapilar acik sekilde seyahat ederken, dolmusun kaza yapmasi ve sizin acik kapidan firladiginiz andır bu an..
angelus
aylardır el sürülmeden bir köşede kalmış olan nutella’yı bir gazla yarısına kadar yedikten sonra son kullanma tarihinin 2 hafta geçtiğini anladığın andır. sonrasında midede oluşabilecek herhangi bir tepkimenin beklenildiği ana değinmiyorum bile.
nickimi pisi 7
çok yakın bir arkadaşınızla, aynı kızdan hoşlandığınızı öğrendiğiniz andır. çok uzun senelerdir kimseden hoşlanmamış, gönlünüzü kapatmışsınızdır. bir gün o çıkagelir, budur dersiniz; uzun zamandır beklenen, özlenen bu işte. beni benden alacak, gönlümün kilidini kıracak, tekrar güven duymamı sağlayacak budur.
sonra arkadaşınızla konuşurken -ki ilk o anlatmaya başlar, siz dinlersiniz-, onun gözlerinin içinin güldüğünü görürsünüz. anlatır, döker içini. kim olduğunu sorarsınız...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol