hatırla sevgili

0 /
chamomile
1960’lı yılları, o yılların çalkantılı siyasi hayatını anlatan, henüz inançların, değerlerin yerle bir olmadığı bir dönemi titizlikle işleyen, başarılı bir yapım. atv’de cuma akşamları yeni bölümleri, pazar günleri tekrarları yayınlanmakta...
spho
dudağımda yarım kalan
söylenmemiş son sözümdün
baki olsa da ayrılık
aşk her daim ölümsüzdür....

hatırla sevgili o eski günleri çocuklar gibi
efkar kitabedir aşka demde okunur
yalan dünya dört mevsimde bir bahar olur
varsın eller gönül yarası kapanır sansın
kabuğun altında sevgili sen kanayansın....

ömrümüzün son demidir
dönülmeyen o gitmeler...

hatırla sevgili o eski günleri çocuklar gibi....
efkar kitabedir aşka demde okunur
yalan dünya dört mevsimde bir bahar olur...
varsın eller gönül yarası kapanır sansın
kabuğun altında sevgili sen kanayansın
denemeler
eski türk filmleri tadında güzel bir dizi. ama dizide olacaklar son bölüme kadar internet sitesinde anlatılmış olması dizinin heyecanını kaçırmıştır. başrol oyuncuları hem çok güzel/yakışıklı ve hem de etkileyicidirler.
myysteriouss
50’li yıllarda başlamış iken zamanı ileriye götürmüş olan dizidir. 66 senesinden devam edecek anladığım kadarıyla..son sahnede gösterile deniz gezmiş de habercisidir bunun ve de bir süre öylece ekrana baktırmıştır ...
pinkcat
beğenerek izlediğim lakin son birkaç bölümdür kabak tadı vermeye başlayan dizi zira siyasi içeriğinden giderek uzaklaşarak kötü ve klişe bir aşk dizisi kıvamına gelmeye başladı.velhasıl biz ne yapyoruz?inatla belki düzelir umuduyla diziyi seyir eylemeye devam ediyoruz.
chamomile
şu dakika bir bölümü daha son bulan ve tv’yi kapatıp, sözlüğün başına geçmeme neden olan dizi. boğazımda bir şeyler düğümlendi. çözemiyorum.
sari ada
dizideki denizin deniz gezmiş olmadığını, sadece sınıf arkadaşları olduğunu dün akşamki bölüm itibariyle belirtilmiştir.
myysteriouss
deniz gezmiş’in de ileriki bölümlerde diziye dahil edileceğine dair söylentilerin,deniz’in sarfettiği ’ yok o deniz başka onun soyadı gezmiş’ ya da ’ha evet sınav kağıtlarınız karışmıştı gezmiş olanla’ cümleleriyle boşa olmadığını anlamış bulunuyoruz.bakalım.
kirmizioje
boyle bir dizi gormedim, keyfim yerine geldi...
erkekler beyefendi, kibarlar. eli silahli , kadinlara bagirip cagiran siyah takim elbiseli ayilar da yok.
arabesk bayiltan bir muzigi de yok, oyku ise donemine tam uygun. bugun yapilma , eski film taklidi aptalca oykulerden degil.
bir dizi de defalarca insani aglatabilir gordum.
oykude ise tek tarafli degil, herkesin gorusunu anlatmaya calisiyorlar.bu dizi 20 sezon sursun.
artik 4x4’lu istanbul turkceli ama hala maganda agalardan da, takim elbise igreti duran mafyalardan da, milleti gaza getiren komplo teorilerinden de, aslen iskence olan sadistik vicik vicik ask hikayelerinden de biktim!!!!
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol