hastaneler dolu yalanı

independence
tek bir tweete bagli olarak hemen karar vermemek lazim sanki.

öte yandan bir yere okuduguma gore kimi yerler yogun bakim unitesi olarak sifirdan aciliyor ama icerisinde doktor yok hemsire yok hastabakici yok. tum saglik calisanlari filiasyon ekipleri ile birlikte sahada ev ev dolasiyorlar.

yani 50 yatakli yogun bakim unitesi hizmete aciliyor ama icerisinde ekipman yok, konunun uzmani kisiler yok. sadece goruntu olsun diye acildiklari soyleniyor.

misal şu haber 4 kasım 2020 tarihine ait, yani yaklasik 1 ay oncesine.

https://www.birgun.net/haber/yogun-bakim-servisleri-yetersiz-kalabilir-321632

bu haber de 15 ekim tarihine ait;

https://www.haberturk.com/son-dakika-istanbulda-yogun-bakim-doluluk-orani-artiyor-haberler-2836735

daha buna benzer binlerce haber bulunabilir. yani özetle bu kadar iyimser olmamak lazim yataklarin doluluk orani hakkinda.
meekma
"Kayseri'deki doktordan dikkat çeken paylaşım
Kayseri Şehir Hastanesi'nde görevli Doktor Şamil Gergin'in sosyal medya hesabından yaptığı “Şahsi odalarımızı da Covid 19 hasta yatırmak için boşalttık” paylaşımı dikkat çekti. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Bugün hastanelerimizde acil ameliyatlar dışında ameliyat yapılmıyor. Ameliyat olmak için bekleyen insanlar evlerine gönderiliyor. Covid 19 testi pozitif çıkan vatandaşlarımız da tedavisine başlamak yerine evlerine gönderiliyor. Doktorların odaları boşaltılıyor, hasta yatırılıyor" dedi."

https://www.sozcu.com.tr/2020/saglik/doktordan-sahsi-odalarimizi-da-covid-19-hasta-yatirmak-icin-bosalttik-paylasimi-6037225/


acaba kayseri şehir hastanesindeki mahşer günü kalabalıklarını nasıl görebiliriz?"Kayseri Şehir Hastanesi'nde korona virüs tedavisi gören AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, sağlığına kavuşarak taburcu oldu. Özhaseki, taburcu olmadan önce hastane personeli ile birlikte poz verdi. "


https://www.haberturk.com/kayseri-haberleri/82734799-ak-parti-genel-baskan-yardimcisi-ozhasekinin-covid-19-tedavisi-tamamlandi
evet.. hastaneler çok dolu.. döner sermaye isyanlarıyla ünlü sağlık çalışanlarımızla dolu..


yukarıdakilerden tek doğru olan şey diğer hastaların hastane kapısından çevrildiği.. ölsünler diye böyle yapıyorlar derdim ama o kadar da büyük bir kötülükle karşı karşıya olamayızdır di mi? di mi?


yalan iblisin alamet-i farikasıdır güzel dostlar. bir kez yalan söyleyen her zaman yalan söyler..

mahşer günü kalabalıkları demişken.. öyle bir kalabalık olacak elbette.. mahşer günü..
independence
bugun bir sebepten oturu sancaktepe de bir hastaneye gitmek zorunda kaldim, bir arkadasima refakat amacli.

net soyluyorum, hastanede in cin cift kale mac yapiyor. polikliniklerin onunde en fazla 5 yahut 6 hasta var. bu arada bahsettigim hastane corona testi yapan bir hastane. dedim belki corona testi bolumunde yogunluk vardir, gittim bakmaya. testi yapan arkadas sıkıntıdan cep telefonunda oyun oynuyordu. test yaptiran bir kisi dahi yoktu en azindan o esnada.

en azindan sancaktepe de en azindan koskoca bir hastane bombos.
meekma
"Apandisit şüphesiyle tam 5 hastane gezdim ultrason bulmak için. Hadımköyde yeni açılan pandemi hastanesi, mimar sinan devlet hastanesi, kolan hastanesi, beylikdüzü devlet ve en son medilife hastanesi. Hepsi bomboş. Yasaklardan mı diye hepsine sordum. Yok hep böyle dediler"

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol