hamburger

ups
yuvarlak ekmeklerin icine bisiler konur,sonacima ketcap mayonez doldurulur ve olur.fast food olayinin mihenk taslarindandir.
seyhmerat
almanca’da hamburg ve hamburglu anlamina gelen kelimedir.yiyecek olan hamburger hamburg sehrinden ciktigi icin boyle denilmektedir..yani hamburger sanildigi gibi amerikan degil almandir,ancak amerikan pazarlamaciligi onuda kendi mali gibi sunmustur...
angelus
yemesi en korkunç besin maddelerinden bir tanesidir. tam ısırırsınız bi tarafından ketçap fırlar, orayı yalayıp düzeltirsiniz, ısırma eylemine geçersiniz bu sefer mayonenez fırtlar, onu yola koyarsınız bu sefer domates üzerinize düşer, marul uçar, köfte soğur. lan yine darlandım ben. yemek mi yiyoruz, çin işkencesine mi maruz kalıyoruz anlamış değilim.
turfanda askin bayat gubresi
bildiğin ekmek arası köfte’ nin amerikan hastalığına tutulup büyütülmüşü. (amerikalılar büyük sever! neden bütün zenciler amerika da sanıyorsun? bak filmlerine her şey büyük! )neyse bu tanımdı.

konumuza gelirsek bu kelimenin söylenişine bayılıyorum. bilhassa steve martin hamburger deyince harbiden bayılıyorum. yarıyor beni.
şöyle ki;
http://tinyurl.com/63sgzp
obi wan konami
sovyet rusyanın çöküşünde en önemli faktörü oynayan kot ve hamburger ikilisinden yenilebilir olanıdır.
dükkan burger diye bir yer var, çok güzel yapar bunu.
independence
en guzeli kendi yaptigindir kesinlikle. alirsin superfresh hamburger koftesi, diledigin oranda kizartirsin, icerisine istediklerini kor afiyetle yersin. bir hamburgerin %20 sine falan denk gelir ustelik fiyati.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol