günaydın

0 /
independence
$arkinin tamami $u $ekildedir..

besbelli uzun zamandir aynayi kendine dondurmuyorsun
yitirilenler apacik ortada sen hala yuzume gulumsuyorsun

ask icinde misafir olmaz
ya yalniz sen ve ben
iki gonul arasina uc saklanmaz
ya yalnizlik ve ben
ya o ya ben
aglaya aglaya senden vazgeciyorum

yasaklandin
hep saklandigin bu kalpten kovuldun sen
isinip uyumayi unut
sarilip aglamayi da
gunaydin gittim ben..
carpediem
sabah gazetesinin son derece gereksiz eki. mis’li mus’lu bilmem kimden duyulmus dedikodulari haber diye yazarlar, biz de okuruz(!).
lunette
gunun geceden aydinlik, umut verici, kaygisizligini dile getirir. "gunaydin" diyen kisi bir yerde "ben gunu senden evvel karsiladim ve mustuluyorum: gun bugun aydinlik, umut verici." demek istemektedir, ya da "fark ettin mi bugun gun aydin" diyerek konustugu kisiyle gune iliskin ayni duygulari besledigini ima etmektedir. gizli bir ortaklik gibidir bu sozcuk. tek kelime ile benzer duygulari ifade eder. samimi olunur o an icin.
peach
ya gun aydindir zaten sabahlari... nasil bir soylem, dile pelesenk olmus bisidir anlamam. yine de sabahlary soylenmelidir yani...
ophelia
gelecekte bu günlere dair

"ooo geç kalktınız ama sabah şerifleriniz -seçim sonuçlarınız- hayırlı olsun efendim. ülke satıldı da sizi rahatsız etmedik umarım! zira artık uyanmasanız da olur yani devam edin siz bölmeyeyim iyi uykular."

şeklinde insanların kendilerine, sorumlularına, ona buna söylenmesi muhtemel olan ama temenni edilmeyen, geç kalınmış kelime!
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol