göksel baktagir

grafolog
türkiye’nin yetiştirdiği en önemli kanun virtüözü. tanışma şerefine ulaştığım, ülkemizde yeterince tanınmamasını ise nedense yadırgamadığım büyük müzik adamı.
karall
gecen yaz tanisma serefine nail oldugum kafamdaki müzisyen kalibina uyan baba müzisyenlerden biri...
hatta sohbetini de paylasmisti bizlerle agzindan bir kac laf aldik müzisyenle ilgili... nasil olmaliydi müzisyen? ona göre müzisyen üc seye hitap etmeli. bir göze hitap, sahnede durusu kiyafeti hareketleri biraktigi intibanin önem teskil etmesinden mütevellit ilk sirada yerini alir.
iki kulaga hitap, caldigi melodiler, icra ettigi eserler, kulaga güzel gelmeli güzel düzgün calmali ki kalbin kapisini olan kulagi aralayabilsin.

ücüncüsü en zor yürege hitap...
iste en zor olani bu bunu da basarabiliyorsa gözde kalmayip, kulakta kendine bir süre mekan edinip kulagi kendinine arac kilabiliyorsa yürege intikal etmek icin ve inebiliyorsa yürege iste gercek müzisyen odur...

bugünki gibi sanat tanimazlari kasina gözüne hayran birakan denyolar gibi degil efendim... nedense ne zaman bu konuya girsem agzim bozuluyor yoksa sizde mi memnun degilsiniz müzigin seyrinden ?
nick ola tesla
kendisi müziğe sekiz yaşında başlamış. aslında çoğu melodisi tanıdık gelir kulağınıza, özellikle ramazan ayında tv den duyduğunuz, hoşunuza giden ve ismini bilmediğiniz bir müziğin kendisine ait olma ihtimali yüksektir.
mad
"gel de dinleme şimdi bu adamı" havasında müzik yapar kendisi. leziz sesler ortaya çıkarır. kendine hayran bıraktırır. pek tanınmıyor olması güzelim ülkemizin değer yargılarından olsa gerek.
tayfa75
bu güzel karlı istanbul gününde, okunan kitaba, masa başında yapılan işe, yorgun düşlere, sıcak kahve/çaylara, dost gülüşlere çok güzel eşlik eder kendisinin müziği.

http://fizy.com/#q/göksel+baktagir adresinde kulak verebilirsiniz kendisinin müziğine.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol