ghost

0 /
expert3
bilgisayarda isletim sistemi, donanim yuklemesi ve programlar kuruldukdan sonra sistem gicir gicir iken symantec’in gelistirdigi bu program ile butun bu yuklu olanlarin gelismis bir sikistirma teknigi ile sikistirilarak yedeklenmesini ve eger sistem coker vs. arizalar olursa normal bir yukleme yerine 5 dk. tum programlar, donanimlar vs. seyleri yeniden yuklemenizi saglayan programin ismi. eger eski bir versiyonunu kullanyyorsanyz ve hdd’nizi 2 bolmus ve yedegy buraya yapyp sonra cd’ye yazdyysanyz, cd’den yukleme yaptygynyzda hdd’nizin 2. bolumune elveda demenyz gerekebilir.
independence
a$kin olumden bile guclu oldugunu betimleyen muhte$em film.yalan cumlelerin icerisinden siyrilip metafiziksel boyutlarda bile i$levselligini koruyan duygularin dile getirili$ini iceriyor.
greyfurt
rolls royce’un yeni modeliymiş. satış fiyatı 800.000 euro (yazı ile sekiz yüz bin) imiş.
bonus’a taksit yapıp yapmayacakları henüz belli değil.
independence
israil tarafindan uretilen 4kg lik casus ucak & helikopter. yarim saat havada kalabiliyor ve 1 metrekarelik bir alana bile dikey ini$ kalki$ gercekle$tirebiliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/18548490.asp
hayalbaz
"gaz" sözcüğü de bu "ghost" kelimesiyle aynı kökten gelir. gazın uçuculuğu, kaçıcılığı nedeniyle tıpkı bir ruh gibi kabul edilişi çercevesinde yakıştırılmış bir sözcüktür.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol