gençlik

walide sultan
ruya gibi gelir ruzgar gibi gecer, onemli olan o yillardaki yuregin hissettigi heyecanlari, cok sonraki yillarda da hissedebilmektir.
kimlik yasi genc olmaktan otelere dusse de kisi hala genc hissedebilir kendini.
yaslanan bedendir. ruhlar asla yaslanmaz, yasli bir bedeni tasiyan hala genc kalmis ruh ona isyan etmez, onu layikiyla tasir.
nice gencler vardir, yuruyerek yarim saat yol alamaz, nice yaslilar vardir gunde bir saat kosabilecek genclik enerjisini hala uzerlerinde tasirlar.
genclik kimsenin kazandigi bir olay degildir. tanrinin sundugu bir hayat evresidir. tipki digerleri gibi. bununla gurur duyulur ama asla ovunulmez. ovunen de olur tabii nice kendini bilmez.
anadoluda hala izleri suren cok guzel bir adet vardir. eger yasli biri yolunuzun uzerinde ise ve siz bu kisiyi yavas buluyorsaniz, onu gecmeniz gerekiyorsa bagislanmayi dilersiniz, onu gecmeden once. saygidir bu. bir gun herkes o noktaya gelecektir illa ki.
tugshen
şuan içerisinde bulunduğum muhtemelen bi 8 yıl daha bu durumu yaşıcağım ama nasıl atlatıcamı,hep böle zormu geçiceğini düşündüğüm yaş grubundaki insanlar...
shevek
ülkemizdeki sorunların çıkış noktası bunları da bir sorun haline getirir. sorunların çıkış noktası, sanılanın aksine, gençlik değil onları yetiştiren çocukluktan gençliğe sokandır.

gençlik "neden böyle bir gençliksiniz siz?" denerek suçlanamaz. varsa hata sizin hatanız, gençlik sizin ürününüz.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol