gecekondu

0 /
ithilquessir
bir tur oy toplama mekani. soyledir ki, gece kondularin yapimina goz yumulur, hazine arazisinin uzerinde mafya’ya peskes cekilir, karisilmaz. her ne kadar "memleketinden kopup buyuk sehire gelmis, saf ve temiz turk koylusunun basini sokmak icin yaptigi yer" gibi gozukse de modern gece kondular resmen rant kapisidir. 4-5 katli, cirkin ve eksik olan bu yapilara secim oncesinde tapu verilip karsiliginda oy alinir.

sonra oturup deprem beklenir.
darkofdirt
50 lerden itibaren sanayinin gelişmesiyle özellikle istanbula olan göçlerle bu fabrika etraflarında kurulan derme catma evciklerdir,80 lerden sonra bir rant haline gelen bu yapılasma buraya kurulan evlerle bu toprakların maliki olan kişiler oy kaygısıyla görmemezlikten gelinmiştir ve istanbulun en büyük sorunlarındandır.
comengineer
gecekonduya pek sözümüz yoktur da, sonradan durumu bir hayli düzelen gecekondu sahibinin arsayı çılgınca sahiplenmesi hiç hoş olmamaktadır.
nickimle sifrem ayni
ankaragücü’nün kale arkasındaki taraftar kulübü. takımını asla yalnız bırakmayan kişilerden oluşur.her maçta söyledikleri gibi;

’’iyi gününde kötü gününde hep beraberiz çünkü biz ankaragüçlüyüz’’
independence
ilk bolumunun bir kismina denk gelebildim, biraz izledim ve oldukca begendim. ilk programin konugu tamer karadağlı’ydi ve o da formata son derece iyi uyum saglami$ti. ozetle ilk bolum gibi olursa yazin sezonu boyunca son derece eglenceli bir program bekliyor bizi.
tirsik
durdu ve danyal kardeşlerin birbirilerini yedikleri program. bu dalyan karakterini canlandıran oyuncu kimdir bilmiyorum ama, bu kadar el değmemiş espriyi birbiri ardına o mimiklerle sıralıyorya. pes yani. perfectt
orqn
acayip bir formatı var ama nasıl yapıyor nasıl ediyorlarsa her konuk çok iyi ayak uyduruyor bu formata. iyi gidiyor gece gece.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol