gebze

sepulturk
çoğu şehirden daha fazla nüfusa sahip, bunun sebebinin aşmış sanayisinden dolayı göç almasından dolayı olan kocaeli ilçesidir.
sepulturk
ülkede baş gösteren kuraklıktan nasibini alan ve aldığım haberlere göre bir kaç gündür barajların kurumasından dolayı susuz kalan ilçe.
sepulturk
aylar öncesinden su sıkıntısı çekileceği bilindiği halde, belediyenin park bahçelere bütün suları boca edip bitirdiği ve hiç durmaması gereken sanayisinin büyük sıkıntılar içinde olduğu, garip bir belediyeye sahip ilçemsi şehir.
pallas
aylardır şantiye halinden kurtulamayan, her sokağının ve caddesinin kazıldığı, metropol iller dışında türkiye’nin en büyük ilçesi.
denemeler
oldukça muhafazakar bir kesimin ikamet ettiği, yer yer cemaatlerin oluştuğu ilçe. altyapısının bozuk olması nedeniyle çirkin görünümlü sokaklara sahiptir.
cocabora
mega ilçe,inanılmaz bir şekilde göç alır.gündüz istanbul’dan fabrikalara çalışmaya gelen insanlarla dolar taşar.kocaeli’ye bağlıdır ama istanbul için geçerli olan akbil bile gebze’de tren için geçerlidir.harem-gebze minibüsleri dakka başı kalkar.istanbuldan bağımsız düşünülemez.istanbul’un çöplüğüdür.
serhadlu
polat alemdara özentiliği hat safanda olan gençliği barındıran, arkadaşlarınızla toplandığınızda bugün değişik bir şeyler yapalım dediğinizde ucunda yine aynı şeyleri yaptığınız yer, köylerinde köy özellikleri giderek azaldığı yer, 2 kere telefonumu silah zoruyla gasp ettikleri yer, doğduğum yer , köyümü bulunduran ilçe, apaçilerin ve kolpaların çok olduğu yer, sevgilini koluna takıp gezemeyeceğin yer , gezersende her an kavgaya hazır olmana zorlayan yer...
daha çok sayardım ama buradan uzaklaşınca 3 gün bile olsa özlediğim ve vuslatına bir an önce beklediğim memleketim...
tek iyi yanı ticaret yaparsan burda rahatça geçinirsin...
vesselam...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol