ferrari

0 /
seyhmerat
kurucusu enzo ferrari’den adini alan araba markasidir.sesine hasta olunasi arabadir.kirmizisi adeta cok guzel bir kadin edasindadir..ayrica enzo ferrarinin hayatini anlatan mukemmel filminde ismidir.gercekten mukemmel yapilmis bir biyografi filmidir,insani aglatacak dereceye getirir,izlenilmesi tavsiye edilir..enzo ferrari yaslaninca hisselerin buyuk kismini,isim ve uretim hakki ailesinde kalacak sekilde fiat grubuna satmistir..
onuris
rengi kırmızı olanda, insanda çok etkili iz bırakan; süpsüper, multi mükemmel, dehşetül vahşet italyan arabası.
firambogaz
ferrari, lüks spor arabalar üreten bir otomobil markasıdır. 1929 yılında alfa romeo’nun yarış takımı olarak kurulmuş, 1946 yılında otomobiller üretimine başlamıştır. merkezi; italya’nın modena şehrinin yakınındaki maranello’dadır.

ferrari’nin hikayesi, enzo ferrari’nin yaşam hikayesi olarak kabul edilir. ferrari üzerine yayınlanan hemen hemen tüm belgeseller ve tanıtımlar da ; enzo ferrari’nin yaşam hikayesi anlatılır.

freyja
sadece bende istiyorum dedirten cünkü daha ötesine gitmek için cüzdanımızın bir hayli geniş olmasını gerektiren araba.
revenant
senede 128 tane üretilir.üretimindeki yan sanayilerden biri türkiye’de ikamet eden bir italyan firmasıdır.(isim vermicem 1 ay önce kovuldum oradan).firmaya yan sanayi olmak için akla hayale gelmedik şartlar koşarlar.kalıplarının fotoğraflanması,işi bilmeyenin kalıplara dokunması,proje çiziminin kopyalanması yasaktır.ve kalıp işlenirken (kesin olarak) ferrariden bi lavuğun tepenizde kollarını bağlayarak durması gibi.ayrıca kalıp işlendikten sonra kaldırılan talaşlar istiflenip ferrari’ye gönderilir.haftada 1 kezde yan sanayi denetlenir yetkililerce.
özel üretimleri için aptalca şartlar koyan otomobil firmasıdır ayrıca.daha önceden ferrari sahibi olmak,sürücülükte belirli bi deneyim sahibi olmak,satın alındıktan sonra 6 ay boyunca satamamak,otomobil üzerinde herhangi bi değişiklik için firmadan özel istekte bulunmak(alayı reddedilir) vs.çoğu kişinin hayalidir.arabadan anlamam ama bu ferrari hayranlığınıda anlamam.
burakadam
peki müthiş insanımızın aldığı ferrariye lpgtaktırmak istemesi ve arabasının neresine taktırması gerektiğini yetkililere sorduğunda yetkililerin arabayı geri almak istediklerini biliyor muydunuz.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol