fenerbahçe taraftarı

0 /
independence
sirf galatasaray renklerini ta$iyan bir atki taktilar diye arabalarina saldiran insanlari da barindiriyor bu taraftar kitlesi. allahtan bu ki$iler azinlikta kaliyorlar.

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/81250/155/1/fenerbahceli-taraftarlar-galatasaraylilara-saldirdi
elma sekeriiii
kadın olunca bir başka oluyor. stadda tam fb gol atacakken yükselen çığlıkların verdiği haz bir başka!
oh be, boru gibi inlemelerden biraz da olsa kurtulduk!
epikuros
2 dakikalık şampiyonluk sevincinin mimarı fenerbahçe taraftarı 1-1 biten 20 eylül 2011 fenerbahçe manisaspor maçından sonra da boş durmadı.

muhabir: 3 puan alamadınız ne düşünüyorsunuz?
kadın taraftar: olsun! sonuçta yendik. 2-1 yendik...

son dakikada ofsayt diye verilmeyen golü geçerli sanmış yine garibim. başka bir şey beklemek yanlış olur aslında. şampiyon olduk diye timsah yürüyüşüne dursunlar, 2 dakika sonra kaldırılsınlar. ertesi sene şampiyon olduk diye sevinsinler, aylarca hem de. bu kez de şike yaptınız diye piç etsinler sevincinizi.
orqn
şike olaylarıyla ilgili takındıkları tavrın çok yanlış olduğunu düşünüyorum.

yöneticiler şike yapmış olabilir. yapmamış da olabilirler. bir şekilde fenerbahçe’ nin üzerine bir çamur atıldı ve iddialar asılsız da olsa o çamur orada kalacak.

ne değişecek peki?

ben söyleyeyim; hiçbir şey değişmeyecek.

aklına en kötü senaryoyu getir; küme düşsün fenerbahçe, olaylara karışanlar hapishaneye yollansın... en kötüsünü getir aklına işte. yine sular durulur ve fenerbahçe kaldığı yerden, eski gücünde devam eder.

şöyle düşünmekte yarar var; 100 küsür senelik bir kulübün başarısı deyince akla taa ilk zamanlardan itibaren alınan başarılar gelir. bunlar üst üste konur ve bir değer çıkar ortaya. içlerinden bir tanesini çektiğinde bu değer sarsılmaz üstelik. orası çoktan geçilmiştir çünkü. ama illegal işleri korumak, bunlara arka çıkmak çok daha büyük hasarlara yol açabilir.

şike iddiaları gerçek çıkarsa ne olacak? o kadar fenerbahçeli taraftar hile yapan birkaç adamı korumuş olmayacak mı? suç işlemiş insanlara arka çıkmış olmayacak mı? bu mu fenerbahçe büyüklüğü?

yapmaları gereken en doğru şey; olaylara karışan isimlere karşı tavır almak, onlarsız da fenerbahçe’ nin var olabileceğini göstermekti. üzerinde onlarca soru işareti olan bu adamları koruyarak, onlara arka çıkarak kulübün değerlerine zarar veriyorlar.

independence
dun cikan olaylarda kendilerini cok net belli etmi$lerdir. gazeteci dovmek, her yerde ta$kinlik cikarmak vs. dag ba$ina cevirdiler istanbul’u, kluplerini cok iyi temsil ediyorlar. tebrik ederim.
orqn
kesinlikle takımlarıyla aynı düzeyde değildir. türkiye’ nin yaratıcılıktan en uzak taraftarıdır. biraz olsun bir şeyler üretmeye çalışır insan di mi? ı ıh tık yok.
mitili
şampiyon olamayınca taraftarı olduğu takımın stadını yakan, oraya buraya saldıran taraftardır. ancak bursaspor 1 gol daha atamasaydı fener canı ciğeri olacaktı. eğer fenerli olmak böyle bişeyse fenerbahçenin taraftarı falan yok.
sepulturk
çok garip bazı türleri bünyesinde barındıran futbol takımıdır. galatasaray taraftarı olarak biz ne şampiyonluklar kaybettik de gidip futbolcu dövmedik. elbet gidilir protesto edilir topçu kendilerine gelsin diye ama adamın arabasına saldırmak ne demektir yahu. bundan daha önce de kaptanları ve takımı bütün sezon kurtarışlarıyla ipten kurtaran kalecileri rüştü reçbere saldırmışlardı.

dediğim gibi biz de protesto ettik galatasrayımızı ama hiç bu arkadaşlar gibi saldırmadık. kaybedilen şampiyonluklarda ise mabedimizde şu sesler inledi;


başarilar gelir geçer "asaletin" bize yeter
deplasmanda samiyende bu taraftar hep seninle
ölüm varmiş korku varmiş bu dünyanin sonu varmiş
bizim için yoktur tasa kalbimde sen yaşadikça
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol