fantastik edebiyat

shot
sihir, büyü, biçim değiştirme, dönüşme gibi doğaüstü olayları; büyücü, cadı, peri gibi kişileri; kurtadam, vampir, şeytan, dev, elf, iblis, tanrılar, hayaletler gibi canlıları; centaur, kerberos, pegasus, unicorn, minotor, ejderha gibi mitolojik yaratıkları içerebilen, bazen bizim dünyamızda bazen de tamamen farklı bir dünyada geçen kurgusal edebiyat türü.

game of thrones ile george r.r. martin, kimileri tarafından sevilmese de harry potter serisi ile j.k.rowling de başarılı bir fantazi yazarıdır.

ayrıca kesinlikle hak ettiği değeri görmediğini düşündüğüm bir david eddings var bu türün içinde.

bunun dışında günümüz dünyasında geçen ve bol fantastik kahramanlı kitap serisi isteyenlere yasmine galenorn'un diğer dünya serisini öneririm. serinin ilk kitabının adı cadı.

çerezlik bir fantazi serisi istiyorsanız l.j.smith'in secret circle serisi var. türkçe'ye sanırım gizli çember serisi diye çevrildi.

genelde yunan mitolojisini konu alan fantastik aşk hikayesi isteyen varsa p.c.cast'ın tanrıça serisi var. her biri birbirinden bağımsız, ayrı olayları anlatır, birbiriyle alakası yoktur kitapların. Yine benzer tarzda aimee carter'ın tanrıça serisi var, bu ise birbirini takip eden bir seridir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol