eyes wide shut

lapsus
stanley kubrickin bas yapitlarindan biridir arthur shnitzlerin bir oykusunden
uyarlanmsitir kadin erkek iliskisine muthis bir baksi acisi getiren super bir filmdir.
lapsus
kubrickin onceleri yadirgadigim ancak en sonunda -2. izleyisimde- oneminin farkina vardigim bir basyapit derinligi alt metnin zenginligi elbetteki arthur shnitzlerlerin oykusununde buyuk katkilariyla cok begendigim film,tom cruise un fahisenin arkadasiyla konustugu hatta yakinlastigi bolumdeki gorsel oyun ile kendi tahminimce libidoya dirimsel guce bir gonderme yapmasi, cok sevdigim yonetmenin cok onemli filmi kadin erkek iliskisine cok degisik bir, bakis toplumsal yergi, mitolojik gondermeler daha ne diyebilirim ki


peach
cok sey anlatir aslinda film. bos, gerceklikten uzak duzen uzerine degil, gercege, tarikatlara, yapilara ait bir belgesel niteligindedir.
artemisia
bir stanley kubrick filmi. baş rollerde tom cruise ve nicole kidman vardır. sadece onlar ve yönetmeni değil; filmin zekice işlenmiş senaryosu da filmin izleneselliğiniarttırıyor. kadın-erkek ilişkisi, kıskançlık ve sex üzerine yapılmış sanat kokan bir film. beni çok etkilemişti fakat biraz daha eğlenmek için film izleyenleri bayabilitesi olan film.

kirikpirinc
1999'da cok buyuk bir hayalle bekledim sinemalara gelmesini. sanirim turkiye'de ekim ayinda gelmisti sinemalara. neyse filme bayildim ama hic bir sey anlamadim. 2 hafta sonra tekrar sinemaya gidip bir daha izledim. aradan yillar gecti halen anlamadim ama gorsel olarak cok guzel cekilmis. muzigi ilginc. ayrica cok kisa bir rolu olmasina ragmen nichole kidman'i cok basarili buldum.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol