eti cin

0 /
pixie
kahvaltida, ogle yemeginde, aksam yemeginde, her an her yerde yenenesi harika. ambalajinin ustunde gulen bir yuz vardir ve yillar gecmis olmasina ragmen eti’nin hala uretime devam etmesiyle urunun rabet gordugu aciktir.
once tirtikli olan kenarlari yenir, sonra ortadaki yuvarlak kismi yenir.
angelus
her ay ozel olarak butce ayirdigim yegane yiyecek. insana huzur veren bir besin maddesidir, nostaljidir. her yedigimde cocukluguma donerim nedense. evet bahsettigimiz nesne bir cesit biskuvi ama bilenler bilir eti cin hicbir zaman "sadece bir biskuvi" olmamistir. "kale kucuk ayi buyuk" repligi iceren bir reklami vardi yillar once, cizgi film tadinda. o yillarda bu reklam ne zaman yayinlansa tum gurumu ayaklar altina alip anneme yalvardigimi bilirim. tabi kucuguz o yillar gidip kendimizde alamiyoruz hem finans yonunden sifiriz hem bakkal bizi kaalede almazdi nedense.
ozee
kucuk seylerden mutlu olmanın en kucuk seysi.para ustlerinin yerine gecen sukela birsey bozuk para katili,ustelik kucukken babamın verdigi buyuk banknotla(10,20,50,100 ytl-tabi bunların ben kucukken versiyonları)yapılan alısverisin arasına sinsice anlasılmadan,sıgdırdıgım huzur seysi.buyuk anlam yuklerim eti cine,iyi ki varsın.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol