ergenekon

0 /
steroid
"acaba gerçekten o dağı delmişmidir adamlar lan?.." diye lisedeki edebiyat dersinden beri düşündüğüm destan.
pistimsah
göktürk efsanesine göre türklere yurt olmuş etrafı taş ve metaldan dağlarla kaplı ovadır.türkler büyük beyaz bir kurt rehberliğinde (börteçine)buradan çıkmışlardır...ergenekon yurdun adı börteçine kurdun adı...
delibas
bizim milletin genelde haz etmeyeceği karmaşıklıkta derin ilişkileri ele alan bir kitaptır ki gazete yanında verilme sebebi de okuma özürü olan halkımızı bir nebze okumaya sevketmeye çalışmaktır kanımca. zira halkımız magazin sever.
(bkz: bülent ersoyun evliliği)


el menzile beynel menzileteyn
soğuk savaş döneminde doğu bloğundan esen rüzgarların etkilerini bertaraf etmek maksadıyla her ülkede olduğu gibi türkiye’de de devlet eliyle oluşturulmuş olan ve daha sonraları “milliyetçi” kisve altında kendi hiyerarşilerini oluşturarak 12 eylül ve 28 şubat artıkları ve suni kahramanlarla da güclenen paramiliter örgüt ve bu örgüte yönelik yapılan operasyonun adı..

makro ayağını, özerkliği ve gayri resmi dokunulmazlığı olan devlet unsurlarının oluşturduğu bu yapılanmanın diğer ayaklarını siyasi kuruluşlar, bürokrasi, istihbarat birimleri, güvenlik güçleri ve iş dünyası oluşturuyor..çünkü emekli maaşıyla geçinen birilerinin selamiyla iş yapılamaz bu ülkede..hal böyleyken yapılması gereken operasyon 8 ay gecikiyor.bize de buna da şükür demek kalıyor..

gecikmeli de olsa başlatılan operasyonda bazı ruganlar tozlanacak elbette ve tozlardan kurtulmak için ayaklar yere vuracaktır mutlaka..koro yerini alsın..ses veriyorum..

cıktık acık alınlaaaaaaa…
el menzile beynel menzileteyn
susurluk olayi ile kendini "kazara" ifsa ettiginde donemin basbakani necmettin erbakan’in "fasa fiso" deyip gecistirdigi(!) ve basbakan yardimcisi tansu ciller’in, "devletin cete ilan edilmesi turkiye’nin savunma refleksini zayiflatiyor" diyerek sahiplendigi, onlarca suikast, bombali saldirinin faili cete..

tumgeneral memduh unluturk:

"ergenekon, hükümetlerin de genelkurmay’ın da bürokrasinin de üzerinde bir örgüttür. 27 mayıs’tan sonra cia, pentagon tarafından kurdurulmuştur. özellikle amerika’da kontrgerilla eğitimi almış, kurslardan geçmiş generallerin bir bölümü, ’vatanı kurtarıyoruz’ düşüncesiyle bu örgütte yer alırlar."

(bkz: turk gladiosu)
mademoiselle carole
sorusturma neticesinde olusturulan bir iddianameden bahsediliyor.

hicbir sey kanitlanmis degil!
durup beklemek, ondan sonra bir takim yorumlarda bulunmak; akilli bir insana daha fazla yakisir.
sakin ama merakla ve ustune giderek ama inatla beklemek gerek.

evet!
sakin lutfen, ama merakla!
angelus
hakkında bol bol kitap yazılmaya başlanmış olan oluşumdur. arkadaş aranızda anlaşın da sırayla yazın. ya da sırayla yazmayın, sırayla yayınlatın, belli bi zaman aralığı olsun. ayar etmeyin.
john milton
halkımız bunu da yer diye piyasaya surulmuş olan komedi-macera türündeki yeni dizi. sadece haber bultenlerinde ve gunluk gazetelerde yayınlanıyor. ilgiyle izliyoruz.
elma sekeriiii
hakkında tonla kitap piyasaya sürülmü$tür. her biri ayrı bir belgeyi sunmaktaydı.

ulan resmen olayın ortaya cıkmasını bekliyormu$ bu yazarlar grubu ma$allah. birden saçıldı hepsi.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol