entry

0 /
angelus
zaman zaman sonu bir türlü bağlanamayan yazılardır. böyle iddialı olduğunuz bi konuda yazarsınız, yazarsınız, yazarsınız, koca bi sayfa yazınız olur, pek de güzeldir, kendinizle gurur duyarsınız, ohş dersiniz ve lakin o sonu bir türlü getiremezsiniz, ne yazarsanız yazın eğreti durmaktadır, cümle düşüktür, beklediğiniz etkide değildir, hayır "aa sikerim lan yazmıyorum" da diyemezsiniz, kıyamazsınız zira o kadar emeğe, aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyıktır, sinir sahibi olursunuz, düşünür düşünür işin içinde çıkamazsınız, efendim daha sonra "şöyle yapsam olur mu acaba" diyip bi ton kombinasyon denersiniz yine olmaz, sonra bıraksınız, cok da sikimdeydi dersiniz.
nightbreeze
neden çoğu sözlükte inatla türkçesi yerine ingilizcesinin kullanıldığını anlayamadığım sözcüktür kendileri.ayrıca bunun yerine giriş,giri,hastalık,manyaklık,ölüm sebebi,sayfa,kedi,köpek,fil,karvb. söylenirse ve güzel türkçemizinde duyguları olduğu düşünülürse daha iyi olur diye düşünülmelidir .tamam,anladık evrensel bişey bu ing. ama bu kadar da olmazki.ne bu milletimizdeki ing. özentiliği değil mi?

(bkz: tükçemize sözlükten hep destek tam destek)

rothkan
bilgicin bildigi, duydugu, ve zaman zaman isittigi haber ve bilgi iceren her turlu olayi ve cogu zaman da hissettigi, aklina getirdigi, gunluk hayati ve dakikalariyla ozlestirdiklerini sozlukte paylasmak icin kullandigi iletisim araci.
mitili
tek bir hard bile silmden ve klvayeye bakmadan son hızla yazıalmaya kalkılytdığında böykle bir şye oluyor. iyiki böyle yazmak zorunda gfdeğiliz.
armour
sokaktan topladığım taş ya da mermerlere kazıyarak ileride kitabe halinde yayımlamayı düşündüğüm eserlerdir. sanatsal değer taşıyacağı için çok para kazandıracak.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol