enes kanter

orqn
fenerbahçeli 92 doğumlu yıldız adayı.ama öyle lafta yıldız adayı falan değil sahiden yıldız adayı.pota altını karartıp rakipleri püskürtüyor.ribaund istatislikleri akıl alır gibi değil.tek korkulacak nokta beklentiler çok yüksek olduğu için onda stres yaratması olabilir.eğer psikolojik olarak düzgün bir şekilde ilerlerse milli takımın yıllar sonra ilk defa adam gibi bir pivotu olacak.
orqn
maalesef kentucky’ de oynayamayan basketbolcudur.

mesele şu; bu adam amerika’ ya gitmeden önce fenerbahçe’ de oynuyordu. daha sonra kariyerini ncaa de devam ettirme kararı aldı ve fenerbahçe’ yi bırakıp kentucky’ e gitti.

ncaa kuralları gereği, bu ligde oynayacak oyuncuların profesyonel bir sözleşmeye imza atmamış olması gerekiyor. fenerbahçe yönetimi ise enes’ in kendilerinden para aldığını (80 bin $) iddia ediyor. bunun üzerine ncaa kuralları, bu iddia sonuçlanana kadar enes’ in oynamasına izin vermiyor. yani olan bu adama oluyor.

aslında çözüm basit; fenerbahçe iddiasından vazgeçerse mesele kalmaz. ancak onlar da enes’ in türkiye’ ye dönmesini istedikleri için diretiyorlar. dediğim gibi; birileri kar peşinde koşarken olan bu gencecik adamın basketbol kariyerine oluyor.

kentucy’ de -- enes’ e özgürlük -- kampanyası başlatılmış. duvarlara, köprülere ’ free enes ’ yazmışlar. bu sloganı taşıyan şapkalar ve t-shirtler bastırıp satıyorlarmış. bu olayın haberi şurada;

http://www.ntvmsnbc.com/id/25134885/

ayrıca yine kentucky’ li vatandaşlar olayı sanal aleme taşımış ve bir twitter hesabı üzerinden destek aramaya başlamışlar. an itibariyle 18.821 kişi takip ediyor twitter hesaplarını. ben de takip ederim, belki adama bir faydam olur diyorsan o da burada;

http://twitter.com/freeenes

o kadar anlattın anlattın da ben tanımıyorum ki bu adamı diyorsan, o da burada;

http://www.bilgitube.net/videos/52/enes-kanter.html
orqn
içine düştüğü talihsiz durumu daha önce yazmıştım;

#972850

ancak bu gece bazı gelişmeler oldu kendisiyla alakalı. 2011 draftına girebileceği konuşuluyor.

drafta girdiği taktirde iyi bir sıradan seçileceği kesin.

orqn
2011 draftında 8. sıradan seçilmesi bekleniyor.

bir ara ilk 3 e girebilir mi tartışmaları yapılan bir oyuncu olduğunu hatırlatırım. tabi bunlar sadece draft tahminleri. kimse o güne kadar olup bitecekleri kesin doğrulukla kestiremez.
orqn
draftta üst sıralardan seçilmesi beklenen rakiplerinin birer birer çekilmesi üzerine artık 3. sıradan seçilmesine garanti gözüyle bakılıyor.

hemen herkesin listesinde 3. sırayı kapmış maşallah;

http://tinyurl.com/3mhgsso
orqn
draftta ilk iki sıradan seçilmeyeceği kesinleşti gibi artık. 3 ve 4 için adı geçiyor hemen her yerde. 3 te utah, 4 te cleveland olduğunu düşünürsek 3 onun için çok daha güzel olacak diyebiliriz. memo’ yla 4-5 oynarlarsa tadından yenmez.
adige
rest demiştir.imkanlarını ve fırsatlarını görünce, onu bu kadar derin bir adanmışlık ve inanmışlığa götüren sebepleri merak ediyor insan.türkiye de olup yalakalıkla kendini gayet güzel kamufle eden yandaşları ortadayken,bu işlere hiç adını bulaştırmadan istediği gibi devam edebileceği bir ortamda hayatının restini çekmiştir. an itibarıyla terör örgütü üyesidir ve türkiye yi ancak cezaevi ortamında görebilecektir.iadesi söz konusu olmayacağı için vatandaşlıktan çıkartılacaktır muhtemelen.
independence
iyice sirazesi kaymis.

ailesi reddetmis, bu da ismini soyismini "enes (kanter) gülen" olarak degistirmis. ozellikle yazdigi not yenilir yutulur cinsten degil.


"yaz tarih!

ey kainat duy sesimi
bugün 24 senedir ana, baba, kardeş dediğim ailemi ve tüm akrabalarımı kaybettim. kendi babam soyismimi değiştirmemi istedi. beni doğuran anne beni reddetti. beraber büyüdüğümüz kardeşlerim beni artık yok sayıyor. akrabalarım beni bir daha görmek istemiyorlar.
vefalı, fedakar insanların gözyaşları ile büyüttüğü bu hizmet için bir enes değil bin enes feda olsun. hocaefendi yolunda anam, babam, kardeşlerim, tüm sülalem feda olsun. bu dava uğrunda bir değil saçlarım adedince başım olsa yine veririm feda olsun.
rabbim benim ömrümden alsın her saniyesini yiğit hocama versin.
hizmet yolunda cennetim feda olsun, cehennemlere güler geçerim. canım hocamın sevgisi ana, baba, kardeş bütün sevgilerin üzerindedir. biz bu hizmeti sokakta bulmadık ki birkaç pakrudin dönme yüzünden bırakalım.
anam babam sana feda olsun, hizmet yolunda feda olsun bu dava uğranda feda olsun.
kismenin zerre şüphesi olmasın. allah (cc) sahabi ruhunu yeniden dirilten bu garip davanın garihp yolcularına sahip çıkacaktır şahlandıracaktır.
dayanın abilerim dayanın ablalarım dayanın kardeşlerim. sıkının dişinizi. imtihanı kaybetmeyelim. kazanma kuşağında kaybedenlerden olmayalım.
bundan sonra benim anamda babamda benim kardeşlerimde dünyanın 171 küsür ülkesinde türk bayrağını şerefle dalgalandıran o fedakar hizmet erleridir. bundan sonra benim ailem o gözü yaşlı hocaefendimdir.
zalimler yakın zamanda savrulup gidecektir. sıkın dişinizi allah bizimle beraber.
mevlam herşeyi güzel eyleyecek. bu davadan vazgegeçilmez.
allah var gam yok."

http://www.hurriyet.com.tr/enes-kanter-evlatliktan-reddedildigini-dogruladi-40185455

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol