endüstri mühendisliği

0 /
invincible
girmek isteyip de giremeyenlerin surekli elestirip bok atmaya calistiklari, verimliligin (verimlilik= cikan/giren) artmasi icin ugras gosteren muhendislik dalidir. proje yonetimi,dani$manlik,uretim planlamasi,simulasyon,inventory yonetimi,tesis planlamasi gibi konularda cali$an ve uzerine ba$ka hicbir muhendislik disiplininin sahiplenmedigi i$lerin de yikildigi muhendislik dali.bir de benim okudugum bolumdur...
376
bitirildigi taktirde pek cok alanda is yapip paranin amina koyma yolunda ise yarayan kanitlanmis bir olay.
swastika
tipa girmek isteyip de girecek kadar puan alamayan, bari muhendis olayim ama yonetici gibi calisayim diyenlerin sectigi, gelecegi pek bi parlak olan bolum..herkes bu bolume geldiginde ilk olarak ’endustri muhendisi ne is yapar?’ sorusuyla muhattap olur ve bi bok sooleyemez. ama sonradan da pek bisi ogrenemez.. muhendisimsi-isletmeci arasi bi si..
karakelebek
ne yapar endüstri mühendisleri diye sorulan sorulara 1 sene de geçse 4 sene de geçse aynı cevabı verdiğin hala kesin bir tanımı olmayan paranın allahını kazanmayı umduğum bölümüm...
van ness
gayet güzel iş imkanları sunan, ne olduğunu bilmediği halde okuyanların ziyanda olduğu mesleğim. stajlarda birebir olarak iş hayatını yaşayabileceğiniz, biraz kafayı çalıştırdıktan sonra pek çok sektörde çalışma imkanı bulabileceğiniz belki de şu anın en iyi bölümü.
ice berg
bu bölüme girdiğimde okulun ilk gününde kendisi de bir endüstri yüksek mühendisi olan bölüm başkanımın yaptığı açıklama aynen şudur: "herşeyi bilir hiçbir şeyi tam bilmezsiniz. hiçbir işi beğenmez,her işten çok para kazanırsınız."
ayyyc
endustri muhendisligi kavramı 19 yylda frederick taylor, iş planlamasını işçilerin ve nezaretçilerin elinden alıp endüstri muhendisi adlı kişilere vermesi ile doğmuştur.. genel iş alanları: planlamadır..
biji welat
okurken insana kafayı yedirtecek bölümdür sabretmenizin tek sebebi mezun olup iş bulunca paranın amına koyacak olma hayalidir.ha para için bunca sıkıntıya değer mi ben senelerin verdiği bıkkınlıkla değmez derim gidin sosyoloji okuyun ne işiniz var valla bak.
assassin
elektrik,makine,bilgisayar ve endüstri mühendisi dört arkadaş arabayla gidiyorlarmış.araba aniden arızalanmış.
-elektrik mühendisi:"ben bir elektrik aksamına bakayım belki bir bozukluk vardır" demiş ancak arızayı bulamamış.
-makine mühendisi:"ben bir akslara,süspansiyon vs.lere bakayım" demiş o da arızayı bulamamış.
-bilgisayar mühendisi:"arabadan inip bi tekrar binelim belki sorun düzelir" demiş.tabii ki yine düzelmemiş araba.

endüstri mühendisi ise bu üç mühendisi gözlemlemiş,yaptığı analizlerle bu işi bu mühendislerin yapamayacağını gözlemiş ve diğer mühendislere arabayı ittirmiş,kendiside direksiyonun başına geçmiş ve arabayı çalıştırmış.

endüstri mühendislerinin diğer mühendislerin başında olmasının sebebi her şeyi biraz bilip,hiç bir şeyi tam bilmemeleridir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol