emre altuğ

0 /
independence
şarkıcı, dizi ve sinema oyuncusu.


emre altuğ, 14 nisan 1970 tarihinde ev hanımı anne ve diş hekimi babanın 2. oğlu olarak istanbul’da dünyaya geldi.
çocukluğu levent ve akatlar’ da geçti. ilkokulu şair behçet kemal çağlar ilköğretim okulu’nda bitiren altuğ, eğitim hayatına şişli terakki lisesinde devam etti.

ortaokuldan itibaren tüm ilgisi koro, gitar ve tiyatroya yönelen emre altuğ, liseden mezun olduktan sonra istanbul devlet konservatuarı tiyatro bölümüne girdi.

90’lı yıllarda, dönemin ünlü sanatçıları olan sezen aksu, nilüfer, sertab erener, levent yüksel gibi isimlerle vokalistlik yapmaya başladı. vokallik yaptığı sırada tiyatrodan da uzak kalmayan altuğ, o dönem 3 sezon boyunca haldun dormen tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda rol aldı.

2000 yılı tiyatro sezonunda haldun dormen tarafından sahnelenen, başlıca rollerinde perihan savaş, selçuk yöntem, bülent kayabaş, nilgün belgün’ün yer aldığı geniş bir kadroya sahip olan "bir kış öyküsü" müzikalinde oynadı.

1998 yılında topkapı müzik’le ilk albümünü yapmak üzere anlaştı. iki yıl süren çalışma sonunda "ibret-i alem" ortaya çıktı. "ibret-i alem"in 1999 yılındaki başarısyla beraber, 100’den fazla konser verdi. şırnak, silopi’de verdiği konserle ilk konser veren sanatçı ünvanını kazandı.

ilk albümünün ardından mustafa uğurlu ve arzu yanardağ’ın oynadığı "asansör" filminde rol aldı. ayrıca "asansör" film müzikleri albümünde söz, müzik ve yorumu kendine ait olan şarkılarla yer aldı. sonraları eski türk filmlerinin yeniden çekilmesi projesinde rol alan sanatçı, "ağaçlar ayakta ölür" ve "halk çocuğu" gibi filmlerde oynadı.

askerliğini 2001 yılında zonguldak’ta yaptı. askerliğinin ardından aralık 2002 de vizyona giren "kolay para" adlı sinema filminde başrolü mustafa uğurlu ve şebnem dönmez’le paylaştı.

21 şubat 2003’de "sıcak" adlı ikinci albümünü, 2004 yılında da "dudak dudağa" adlı üçüncü albümünü çıkardı.
elma sekeriiii
çocugu dogduktan sonra karısının aksine kilo almı$tır. bütün gece bebegi çaglaya mı postalıyor nedir?

bu arada tv8 de emre altug stüdyo adında bir program yapmaktadır cuma geceleri.
independence
evlendikten sonra bir de baba olduktan sonra kimi haller gelmi$ kendisine, daha bir agir ba$li olmu$, eski seksi imaji gitmi$ yerine suveter giyet kravatli falan bir adam gelmi$. hani kotu olmu$ diyemem ama eski zipirligi daha iyiydi be.
pur3vil
yakışıklı adamdır vesselam. şayet dendiği kadar narsistse, ölüme giden ve her canlının seve seve yaşayacağı yaşlanma sürecinde çok acı çekecek demektir. bi’ 10 yıl sonraki beyanatlarını da duymak isteriz. kimbilir, belki "bir yudum dramatizasyon" haberlerinde "işte unutulan şarkıcının içler acısı hali" diye verirler. böyle koca koca puntolarla. alttan bol acıklı jenerik müziği yedire yedire...
angelus
hayattaki tek derdi sevişmek olan adam. sevişme temalı şarkılarda bir emre altuğ, iki kenan doğulu. bu adamların hayatla ilinti başka herhangi bir derdi, tasası, gamı yok. ölesiye kıskanıyorum kendilerini. lan asgari ücrete yapılan en son zam ne kadardı diye sorsam eminim ki cevap veremezler, ben de veremem birden sorulsa ama bi’kaç saniye sonra derim ki şudur şudur. ayıp. seviş seviş nereye kadar arkadaş. üstelik evlenip barklanmışsın, götü göbeği de salmışssın maşallah, bırak bu işleri artık. öptüm.
angelus
sevişme temalı şarkılarından tiksinmiş bulunuyorum. benim gibi yenilikçi, statükonun esiri olmamış bir türk gencini de bu hale getirdin ya, pes diyorum.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol