el maquinista

mancali don
trevor reznik in,olan bitenlerin kendi aklının kurduğu oyunlardan ibaret olduğunu farkedene kadar yaşadığı olayları konu alan muhteşem film.
reddevil
yönetmen
brad anderson

senaryo
scott kosar

görüntü yönetmeni
xavi giménez

charlie jiminez

müzik
roque banos

yapım
2004 ispanyol yapımı 90 dakika

gösterim tarihi
4 mart 2005

türü
dram - gerilim

oyuncular-karakterler
christian bale
trevor reznik

jennifer jason leigh
stevie

aitana sánchez-gijón
marie

john sharian
ivan

michael ironside
miller

konu : trevor reznik, bir montaj fabrikasında monoton bir işte bir işte çalışmaktadır. dış görünüşü ile adeta bir hayaleti andıran trevor, yaklaşık bir senedir uyuyaması ve düzenli yemek yiyememesi sonucu adeta bir deri bir kemik kalmıştır.

işi dışında dış dünya ile olan tek bağı dönüş yolunda zaman geçirdiği bir kafede sohbet ettiği garson ve ara sıra ziyaret ettiği bir telekızdır. bir süre sonra trevor’ın hayatında garip şeyler olmaya başlar. sadece kendisinin görebildiği ivan adlı gizemli bir adamla karşılaşıp fabrikada kendini kaybetmeye ve hayaller görmeye başlar.

bu halisinasyonların birinde büyük bir kazaya sebebiyet verince iş arkadaşları tarafından istenmeyen adam haline gelir. artık trevor’ın hayatı giderek dayanılmaz hale gelmiştir. kendisi için yolu sonu yaklaşmatakdır.

web sitesi:http://www.themachinistthemovie.com/
stella
christian bale, trevor reznik’i oynamak için 3 ayda 28 kilo vermiş, bir iskelete dönüşmüştür. dostoyevski’nin suç ve cezasıyla doğrudan ilişkilendirilebilir. christian bale’in oyunculuğu için bir şey söylemeyi anlamsız buluyorum.

"uyumuyorsan, korkunç bir kabustan nasıl uyanabilirsin?"

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol