egemen bağış

0 /
ibi ismet
yeni milletvekilimiz. artık kendilerine o kadar güveniyorlar ki hemen tehtide başladılar. madem çok demokratlar, karşılıklı müzakerede tehtidvari konuşmaktan kaçınmalılar. ama öyle olacak gibi gözükmüyor, bundan sonra yaptıkları her sivri çıkışta bu gibi lafları çok duyacağız.
elma sekeriiii
kendisi "$ovmen-savar"lıga soyunmu$ bi $ovmendir. göya halkla bulu$up onlarla onlardan biriymi$ gibi davranacakken, ona buna camur atmakla me$gul oldu. kendi reklamını yaptı aklınca.
kimlerin elindeyiz yarabbim!

i$te haber:

devlet bakanı ve başmüzakereci egemen bağış ile devlet bakanı nimet çubukçu, dün beşiktaş çarşı ile ulus’taki akp seçim büroları’nın açılışına katıldı. açılışın ardından balık pazarı’na giderek esnafla sohbet eden bağış, balıkçılara “size başbakanımızın selamını getirdim. desteğinizi bekliyoruz” dedi. bir balıkçının “iş yok” sözlerine “işleri artıracağız inşallah. hep beraber, dayanışma içine girsek hallederiz. hatırlıyorsunuz, adamın biri anayasa fırlatmıştı, faizler bir gecede yükselmişti. halledeceğiz inşallah” dedi.
bu sırada araya giren bir balıkçı bağış’ı uyardı ve "o adamın biri değil cumhurbaşkanıydı..." karşılığını verdi.

bağış, kendisine “nasılsınız?” diye soran bir balıkçıya da “beşiktaş’ta şovmenin biri var, bir tane de şişli’de var. uğraşıyoruz. hizmet edeceklere oy verin, şovmenlere değil” yanıtını verdi.

bağış, ulus seçim bürosundaki konuşmasında da "bu açılış, inşallah beşiktaş’ta şov döneminin bitip hizmet döneminin başlamasının da açılışı olur. beşiktaş’ı artık zıplama tahtası olarak gören bir belediye başkanına değil, beşiktaşlılara hizmet edilmesi gereken bir ilçe olarak gören belediye başkanına ihtiyaç var. beşiktaşlılar bunu görüyor, duyuyor. büyükşehir belediyesi ile kavga eden değil işbirliği yapan, ankara’ya kafa tutan değil ankara’yla uyum içinde çalışan bir belediye başkanı istiyorlar. ak belediyecilik’ten nasibini almak istiyorlar" dedi. bakan çubukçu da, kavgasız barış içinde bir seçim yarışı dileğinde bulunarak, "seçim sonuçlarını kutlamak üzere de burada buluşalım" dedi.

elma sekeriiii
başmüzakereci ve devlet bakanı egemen bağış, yaşanan küresel kriz nedeniyle devletçiliğin geri dönemeyeceğini, sosyalizmin ne "iphone"u ne de "plazma televizyon"u olduğunu söyledi.


$imdi ne demi$ bu adam, anlayan varsa beri gelsin?!
elma sekeriiii
bu ki$iyi devlet bakanı yapan $ahsiyetin zeka durumundan $üphe edilmeli.

neden mi?

yahu biz ki, bir ab üyeeligi aday ülkesiyiz, bu konuda bu ki$inin ön ayak edilmesiyle hiç bir $ey yapamıyoruz.
bu denli pasif biriyle ne müzakeresi, ne reformu ne ab’si?!!

arkada$ım, ab üyeligi için çıkarılan reform paketleri 2005 yılında bir bıçak darbesi gibi kesildi. 2009’un ocak ayına kadar tırnak oynatmadı erdogan ve onun sevgili sazcıları.
2009 ocak ayında bir $e$ tv açılımı oldu. hoopp o da bitti.
6. aydayız, 7. aya giricez hala ortada bir sürü müzakereye açılmamı$ ba$lıklar var. hani bir hareket? yok.

ba$a bir $ey geldi mi, hepsi bu ab’nin oyunu diyip bok atmayı çok iyi biliriz de; biz bir $eyleri tırmalayıp almayı bilmeyiz. armut pi$ agzıma dü$, egemen bagı$ da afiyetle yesin.

bu ne biçim i$tir anlayamadım ya, bırakın ab’yi falan. bi baltaya bile sap olamadık, kıçımıza giymeye don bulamıyoruz milletçe, sonra oturup refahı yerinde olan avrupa bizi içine alsın diye bekliyoruz.

uehueheuhe. euheueh. ehe.
independence
türkiye büyük millet meclisi 23. dönem milletvekili
egemen bağiş istanbul
egemen bağış, 23 nisan 1970’te bingöl’de doğdu. babasının adı abdullah, annesinin adı güler’dir. üst düzey yönetici; the baruch college of the city university of new york işletme fakültesi insan kaynakları bölümü’nü bitirdi. yüksek lisansını aynı üniversitede kamu yönetimi alanında yaptı. abd new york’ta turkish link danışmanlık, emlak ve tercüme bürosunu kurdu. türk amerikan dernekleri federasyonu başkanlığına iki dönem oybirliği ile seçildi. yurt dışındaki türkler danışma kurulu’nda görev yaptı. ak parti genel başkanı dış ilişkiler danışmanlığı’nda bulundu. istanbul modern ve santral müzelerinin kurucuları arasındadır. halen 2010 avrupa kültür başkenti girişim grubu başkanlığını yürütmektedir. italya devlet nişanı sahibidir. 22. dönem istanbul milletvekili. 22. dönem’de türkiye-abd parlamentolar arası dostluk grubu başkanı, nato parlamenter asamblesi türk grubu başkan yardımcısı ve transatlantik komitesi başkanı oldu. çok iyi düzeyde ingilizce ve orta düzeyde fransızca bilen bağış, evli ve 2 çocuk babasıdır.

elma sekeriiii
ab bakanı ve başmüzakereci egemen bağış, ege üniversitesi tarafından düzenlenen egeart sanat günleri kapsamında kampüsteki bir heykel açılışı sırasında yumurta atılarak protesto edildi. atılan yumurta bakan bağış’ın yüzüne isabet etti, küçük bir yerde kan toplanmasına ve şişliğe neden oldu.
independence
twitter’da harikalar yaratiyor kendisi.

http://tinyurl.com/7w2by25

tam olarak tweet’i $u $ekilde;


"ffqfqfqqfqqqqfqfqffqqfqfqfffqqqqqffffqqqfqqqqffff"

du$man ulke ajanlarinin eline gecmi$ olmasindan endi$e ediyorum, yahut bakan arkada$lari ile kriptolu haberle$iyor. var bir $ey ama cikar kokusu yakinda.
elma sekeriiii
allah peygamber aşkına espri yapmasın. n’olur!


" avrupa birliği bakanı ve başmüzakereci egemen bağış, ege üniversitesi’ndeki bir etkinlikte kendisine yumurta atan bir öğrencinin, "5 yıla kadar hapis" istemiyle yargılanacağı haberleri hakkında, "davanın yumurta atma veya protesto davası olmadığını" belirterek, "bu bir insan yaralama davası ve bu benim şikayetimle açılmış bir dava değil, tamamen savcıların kendi inisiyatifleriyle açtıkları bir kamu davası" dedi.

bağış olayı şöyle bir espri yaparak noktaladı: eğer türkiye, birbirlerinin fikirlerini beğenmeyen insanların birbirlerine yumurta attığı bir ülke haline dönüşürse ülkemiz kadınbudu köfteye döner."
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol