edip akbayram

0 /
independence
$arkilari ile buyudugumuz e$siz seslerden biri..cizgisinden ve sanatci ki$iliginden bir kere bile odun vermeden gunumuze kadar gelebilmi$tir.
ups
bir ayagi sakat,muzigini ve cizgisini tum baskilara ragmen yillardir korumayi basaran usta sanatci..
independence
pek cok yeni nesil $arkiciya esin kaynagi olmu$ gercek sanatci.yahu insan bir kere bozar kendisini.hic oyle bir $eyine denk gelmedik henuz.
xerxes
sanat hayatina atildigi günden itibaren çizgisinden, kalitesinden hiç bir zaman taviz vermeyen, sanatçi ünvanini sonuna kadar hak eden saygideger büyügümüz...
walide sultan
nice yıllara

yapraklara, dallara
yeşillere, allara
nice nice yıllara gülüm
nice nice yıllara

yaprak dala, al yeşile yarasın
gayri bundan böyle vermem seni ellere

siir:nazim hikmet ran

camurhan
kuzenimin "asik mahzuni serif’in sarkilarina bir gidim bile telif ödemedigi gibi, eski albümlerindeki mahzuni sarkilarinin ismini bile zikretmemistir" diyerek killandigi kisi. aldirma gönül’un kardesi askerde olan turizm rehberini aglattigi görülmüstür.
bgat
harika şarkıların sahibi, başarılı bir sanatçıdır. ülke için dert anlatılan şarkılar nasıl yazılır konusunda, gerekli kişilere ders verebilecek kapasitedir. gerçek bir sanatçıdır.
ya basta viva zapatista
politik duruşu ve yaşam şekli ile aydın kimliğini taşıyabilen ender kişilerdendir.12 eylül faşizmi sırasında da çizgisini korumuş ve unutulmadan eserlerini dile getirerek kendi meşruluğunu sağlamlaştırmıştır.
pistimsah
29 aralık 1950’de gaziantep’te doğdu. 1968 yılında istanbul’a gelip profesyonel müzik çalışmalarına başlayan sanatçı, 1972 yılında çıkardığı, ilk bestesi olan "kükredi çimenler" adlı 45’liğiyle "altın mikrofon ödülü"nü kazandı. "aldırma gönül" ve "eşkiya dünyaya hükümdar olmaz" adlı parçalarıyla satış rekorları kıran ve altın plak kazanan sanatçının çeşitli kuruluşlar tarafından veilen 250 kadar ödülü mevcut...

1979 yılında ayten akbayram ile evlenen sanatçının bu evliliğinden ozan ve türkü adlarında bir oğlu, bir kızı var... 30 yıllık sanat yaşamının 28. albümünü prestij müzik’ten, 1998’in mart ayı başında çıkaran sanatçı, yılların birikimini yansıtan bu çalışmasında, geçmişte hit olmuş parçalarını topladı. "dün ve bugün" adlı albümünde yer alan parçaya klip çeken akbayram’ın hedefi, müzikteki yozlaşmaya karşı verdiği mücadeleyi sonuna kadar sürdürmek...

brahma
sesi güzel ender sanatçılardan biri, her şarkısı güzel olan her şarkıyı hakkıyla yorumlayan türk halkının el üstünde tutması gereken insan.
(bkz: kuşlar)
johncoffey
şarkıları bir ömür dinlenebilecek insan; duruşu, hayat tarzı, görüşleri, konuşmalarıyla birçoğumuza örnek olacağını düşündüğüm insan, kısacası gerçek bir sanatçı..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol