dtp nin kapatılması

0 /
pazarda dildo satan adam
- ama ama nasıl kapatılır ya ühühühüh

-doktor bey yardım edin arkadaşım sabahatan beri dtp kapatıldı diye ağlıyor. sizce hastalığı ne olabilir?
-çok üzgünüm arkadaşınız liboşuz demokrasituz hastalığına yakalanmış.
-peki tedavisi nedir?
-10 tane osmanlı tokadı atın bişeyciği kalmaz.
esrakesh
dtp’nin üst düzey yöneticilerine siyaset yasağı getirilmiştir bu kararla birlikte.

her ne kadar oyle olmamasını umut etsem de, bu kararın saldırıları arttırıp yine onlarca şehit haberi almamıza sebep vermesi cok olasıdır.
rhapsody
temelli kapatıldıgından dolayı, başka bir adı altında acılamaz.kapatma kararının resmi gazetede yayımlanmasından baslayarak bes yıl süreyle bir başka partinin kurucusu,üyesi ve yöneticisi olamayacaklar.
orqn
devamının gelmesi gereken karardır.hani diyorum hazır başlamışken kapatmaya şöyle hepsini kapatsalarda biz de bir rahat etsek.
rdm
apo dedikleri şerefsiz ve dtp nin isteği gerçekleşmiştir. hayırlı olsun.

hayır neden emine ayna ya da siyasi yasak gelmedi onu anlamadım ben. elimden gelse hayatı yasaklayacağım o kadına o derece.
pazarda dildo satan adam
ama şimdi bu demokrasiye bir darbe değidir de nedir allah aşkına. teröristler konuşmazsa, meclise girmezse demokrasi nasıl işler? hep bu faşist ve siyasileşmiş yargı yüzünden böyle oluyor.

olması gereken her gün 5-6 mehmetçik öldürülecek, emri verenler mecliste elini kolunu sallayarak dolaşacak buna da demokrasi diyeceğiz. bilmiyor muydunuz?

böyle bişiy olmaz demokrasi büyük yara aldı.
(bir liboşuz demokrasitus hastasının son sözleri)
akhillius
hukukun esnememesi gereği kapatılması ta ilk baştan olması gerek bir partiydi. şu var ki iyi mi oldu kötü mü oldu muamma durumda olan bir durum. pkk yanlısı oldukları için, bölücülük yapmaya çalıştıkları için çokda güzel oldu. fakat öyle bir durum varki ortada oda illaki yaşanacaktır. terörist saldırılar illaki artacaktır. birde çıkıp konuşmalar olacaktır "eee siz kapattınız siz çekin ceremesini" diyeceklerdir. ne varki bir yenisi çoktan kurulmuş beklemektedir. sorun nedir. "aynı tas aynı hamam devam". sadece şekil değiştirdiler o kadar.
independence
anla$ilamayan konunun neden anla$ilamadigini hayretler icerisinde izliyorum, okuyorum gunlerdir.

dtp kapatilmadi ki, sadece ismi degi$tirildi, amblemi degi$tirildi. refah partisi kapatildigi zaman adil duzen sayiklamalari sona erdi mi, i$ik evleri refah partisi ile birlikte kapatildi mi, fazilet partisi neydi peki bu durumda, akp neyin uzantisidir? dtp kapandi ahmet turk siyasi yasakli oldu da meclisteki teror yanlilari mi azaldi? dtp’nin milletvekilligi du$urulmeyen uyeleri $u anda bagimsiz milletvekili olarak halen meclis siralarinda degil mi, yarin oteki gun bu vekiller bari$ ve demokrasi partisi ismi ile kurulan ama yine dtp’nin uzantisi olan partiye gecip meclise bu partiyi sokmayacaklar mi? tamam, bu sayi ile bunu yapamayacaklar ama ufuk uras’i da yanlarina aldiklari zaman mecliste grup kurabiliyorlar her halukarda. e peki degi$en ne oldu? dtp’nin meclisteki sayisi azaldi. e karde$im dtp zaten hicbir sike merhem olmayacak bir sayidaydi mecliste, bir eksik bir fazla ne farkeder?

anlayin $unu, parti kapatmak halkin ozgur iradesini hice saymaktir, batakligin tepesinde biriken sineklerin uzerine sinek ilaci sikmaktir. partiyi kapatmayin, partinin tabanini kendi saflariniza cekin, sineklerin uzerine ilac sikmayin, batakligi kurutun.

ayrica bugun ogreniyorum ki turkiye’de ki her hukukcu sifatina sahip insan, verilen bu karari onayliyorsa o zaman alinan bu karar legaldir.

e biz kararin legal olmadigini soylemiyoruz ki, biz en azindan ben alinan bu kararin insanlarin secme ve secilme ozgurluklerine vurulan bir darbe olarak goruyoruz/ goruyorum.

not: entel-libo$ turu cirkin yaki$tirmalarin anlik bir ofke patlamasi sebebi ile yazildigini du$unmek istiyorum.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol