dayanıklı ev kızı

0 /
insomnia jim
profilonun ürettigi dayanıklı ev aletlerine adapte olmuş guzel ev kizidir boyle bir kiz varsa direk sahiplenilmeli onunla butun bienallere gidilmeli en yakın zamanda da aynı evde kalınmalıdır.
chatter
sözlüge degişik bir tarz getirmeye çalıştıgını düşündügüm bilgiç.ama iyi ve hoş biri oldugu belli.kendisine başarılar diler sözlük hayatının uzun yıllar sürmesini isteriz.
fasa fiso
kendisi kadinlarin(bayanlarin) haklarini savunma konusunda bir nefer vazifesi gordugu ve yine kendisi de bir bayan oldugu icin hakkinda cala kalem entry girmeyi uygun bulmadım.uzun uzun dusunup tasindiktan sonra su satirlari yazmaya koyuldum.
dayanikli ev kizi nin kendine gore hakli gorusleri var.o istiyor ki her kadin ozgur olsun, cagdas olsun, haklarini savunsun, toplumda bir birey oldugunu kabul ettirsin.fakat es gectigi bir nokta var.bir kadin gece yatip sabah gozlerini actigi anda ozgur bir birey olarak devam etmez hayatina, edemez.her ne kadar hanim kizimiz kabul etmek istemese de istemesek de toplumun normlari var, orfu var, adeti var.senin mantigindaki ozgur kadin imaji bazi bedenlere buyuk gelebiliyor.buna ragmen sen istiyorsun ki ustune tam oturan, benimsedigi bir kiyafeti giymek yerine, modacisinin sadece o sezonun modasi oldugu icin tasarladigi, bunun yaninda uzerinde egreti duran kiyafeti giysin.-burada kiyafetten kasit basortusu, turban, pece su bu degildir yanlis yerlere cekilmesin- ki dunku actigi basligin-camiler yerine sanat okullari acilsin- ironi icermesine ragmen yanlis anlasildigini dusunuyor.fakat burada ben bir ironi goremedim.sen anlatmak istedigini tam anlatamayip da baska taraflara cekildiginde ’’ben orada ironi yapmistim siz yanlis anladiniz.’’ dersen kimse buna, ’’aa evet dogru lan kiz ironi yapmis hay bizim essek kafamiz gorememisiz!’’ demez.
sen konuyu kadin erkek iliskisine getirip herkes senin zit gorusunu iddaa ettiginde de konu kadin erkek iliskisine cekilmesin diyemezsin.dememelisin.eger ki kendi goruslerinin o kadar arkasinda isen daha sonrasinda aciklama yoluna gitmezsin.gitmemelisin.
ve son olarak basortusu, kadin ozgurlugu, ask mesk entryleri girdikten sonra konuyu iki bacak arasina getiremezsin getirmemelisin.kadin ozgurlugu sadece basini actiktan sonra saglikli cinsel hayat yasamakla sinirli degildir.olmamalidir.hal boyleyken boyledir...

edit:goruslerimin dayanaklari dayanakli ev kizi nin kendi entryleridir.hakli ya da haksiz.
melankomik
#766359 şeklinde başlıklar açıp, ardından da "ay ben nasıl eksi oy alıyom böhühe" diye acınan bir yazar, gördüğüm kadarıyla. kırk yıldır bu sözlükteyim ilk defa bu kadar hızlı bir şekilde eksilere inen bir entry gördüm. ağzım açık izliyorum şu an. vay anasını sayın seyirciler.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol