copy paste

0 /
x
onca komutu her seferinde tekrar tekrar yazmaktansa uygulayip zamandan tasarruf etmemi saglayan tu$ kombinasyonlari. copy ctrl + c , paste ctrl + v / shift + insert. bunlarin disinda bide cut (kes) ctrl + x / shift + delete vardir.
angelus
entrylerde hiç karşı olmamakla birlikte tek kötü yanı örneğin başka bir sözlükten kopyalanan şarkı sözlerinde ilk yazarın vermiş olduğu abkz de aynen kopyalanıp sözlüğe dökülmektedir, e bu durumda eserin bir kısmında aktif olmayan abkz yıldızı (*) belirmektedir ki bizler ziyadesi ile gülüyoruz o zaman bu yazarın arkasından kıs kıs bir şekilde entrysini silerken. biraz dikkat en azından. evet.
darth sidious
copy paste ozturkce bir kelimedir. osmanlicadan daha da eskisi farscadan dilimize girmistir. copy farscada ctrl + c, paste de ctrl + v demektir
angelus
en çok uygulanan alan zannediyorum bir çok sözlükte yazarlık yapan yazarların aynı entryleri, düşüncelerini, fikirlerini saniyenin onda biri kadarlık bir hızla hesabı olduğu tüm sözlüklere nakletme sevdası baş gösterdiğinde gerçekleşmektedir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol