cinlere inanmayıp uzaylılara inanan insan

babayorgun
var böyle insanlar. neticede isteyen istediği şeye inansın. o cinlere inanır, sen dalga geçersin; sen uzaylılara inanır, o dalga geçerse bir adım ileri gidemezsin.
galahad
Uzaylı derken ne kast edildiği önemlidir. Bizim gibi zeki yaşam formları mı yoksa yeşil derili, koca gözlü, bilim kurgu filmlerinden çıkma hayal ürünleri mi.

Eğer bizim gibi varlıklar ise bulunma ihtimali çok yüksek varlıklardır. Daha güneş sistemimizde yaşam var mı, onu bile tam olarak öğrenememişiz. Farklı yıldız sistemlerinde neler oluyor, şimdilik hesaplamalar dışında bir veriye ulaşmak mümkün değil. Tabii bugün bulunamıyor olması, yarın da bulunamaz anlamına gelmiyor. Hatırlatmak isterim ki günümüzden 2000 yıl önce bir insana yuvarlak gezegende yaşadığımızı söylesek sanırım kıçıyla gülerdi. Bu konu hâlâ komplocular tarafından gündem ediliyor olsa da bilimin geldiği noktaya bakarak yarın nelerle karşılaşacağımızo asla bilemeyiz.

Diğer konu cinlerin varlığı ise tartışmaya kapalı bir konudur. Tamamen dinlerin ve arap kültürünün parçası olan varlıklar birer mitolojiden ibarettir. Zaten var olduklarına inanan kesimin sadece dindarlar olduğunu düşünürsek hiç bir zaman varlığı kanıtlanamayacaktır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol