cansel elçin

kurban
kendisini kırık kanatlar dizisi ile tanıdığımız şuan hatırla sevgili adlı dizide oynayan iyi bir oyuncu.
garlik
kendisiyle ilgili daha çok bilgiye erişebilmek amacıyla kurulmuş bir internet sitesi bile var.
http://www.cansel-elcin.com/tr/
ozgur
basta avrupa ve abd olmak üzere yurtdışı özentiliğimizin boyutlarını görmenin kolay yollarından biri.fransa’dan ithal olduğu için bir ölünüp bitiliyor cansel elçin’e.yok,çok çekiciymiş,çok iyi oyuncuymuş.hiçbir şey bulamayan sesini beğeniyor.adam düpedüz kazma ve yakışıklı falan değil.fransa’da değil de türkiye’de okumuş olsa kimse bakmazdı yüzüne.dışarıda aşçılık okuyanı bile baş tacı yapıyoruz burada.
kirmizioje
yabanci ozentilginin hat safhasi,
adamda potansiyel nuri alco bakisi var, o romantik dizide bile ne zaman yasemin’in cayina uyku ilaci atacak diye bekleniyor.
yani aktor olarak coskun/alco/aziz kudret tarhan ekolunu devam ettirmesi tavisye edilir. oyunculugu eh istedir, yabanci filmelerde de yaptigi figuranliktir.
bir de avrupa’da okudu diye sisiren sahsiyetlere sorum:
avrupa’da okuyan sadrazamin solundan mi geliyor, ne diye ozcan deniz’i assagiladiniz onca yil?
elma sekeriiii
ilk ve orta eğitimini paris’te, lycée racine’de tamamladıktan sonra aile işini devam ettirmek üzere ekonomi ve sosyal bilimler okudu. bir süre ticaretle uğraşsa da akşam kursları ile başladığı tiyatro serüvenine, konservatuara yaşı tutmadığı için,fransa’nın önde gelen tiyatro okullarından ecole florent’e yazılarak devam etti.

independence
9 yaşından bu yana fransa-paris’te yaşamını sürdürmektedir. ilk ve orta eğitimini paris’te, lycée racine’de tamamladıktan sonra aile işini devam ettirmek üzere ekonomi ve sosyal bilimler okudu. bir süre ticaretle uğraşsa da akşam kursları ile başladığı tiyatro serüvenine, konservatuara yaşı tutmadığı için,fransa’nın önde gelen tiyatro okullarından ecole florent’e yazılarak devam etti. gerard depardieu, sophie marceau, isabel adjani gibi isimlerin ders verdiği ecole florent’den mezun oldu. bir ara audrey tautou’yla aynı sınıfta okudu. ecole florent’ten sonra, new york’tan gelen ve actor’s studios’u kuran lee strasberg’in oğlu john strasberg ile jack garfeinden sinema ve tiyatro dersleri aldı.

okulu dereceyle bitirmesiyle birlikte, fransa’nın çeşitli bölgelerinde birçok temsilde sahne alarak profesyonel tiyatro yaşamına adım attı. tiyatronun yanı sıra çeşitli reklam ve sinema filmlerinde de rol alan sanatçı aynı zamanda senaryosunu kendisinin yazdığı ve yönetmenliğini de üstlendiği papillon adlı kısa bir film çekti.

bir temsilde kendisini izlemeye gelen ferzan özpetek ile tanışan cansel elçin, yönetmenin haremsuare adlı filmiyle kamera arkasında cast oluşumu, ve çekim konusunda deneyim kazandı, bu paylaşım ayrıca kendisine türkiye’nin önde gelen kadın yönetmenlerinden tomris giritlioğlu ile çalışma fırsatı da sundu. tomris giritlioğlu ile tanışmasıyla birlikte türkiye’de oyunculuğa başladı ve kırık kanatlar adlı dizi ile türkiye’de sanat hayatını sürdürmeye karar verdi. bu sezon hatırla sevgili adlı televizyon dizisi ile kamera karşısına geçen sanatçının rol aldığı, yağmur ve durul taylan kardeşlerin yönettiği küçük kıyamet adlı sinema filmi 22 aralık 2006 tarihinde gösterime girmiştir. son olarak özhan eren’in yönettiği 120 adlı filmde "süleyman teğmen" olarak karşımıza çıkmıştır.

http://www.diziler.com/index.php?page=biography&id=794

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol