cansel elçin

independence
9 yaşından bu yana fransa-paris’te yaşamını sürdürmektedir. ilk ve orta eğitimini paris’te, lycée racine’de tamamladıktan sonra aile işini devam ettirmek üzere ekonomi ve sosyal bilimler okudu. bir süre ticaretle uğraşsa da akşam kursları ile başladığı tiyatro serüvenine, konservatuara yaşı tutmadığı için,fransa’nın önde gelen tiyatro okullarından ecole florent’e yazılarak devam etti. gerard depardieu, sophie marceau, isabel adjani gibi isimlerin ders verdiği ecole florent’den mezun oldu. bir ara audrey tautou’yla aynı sınıfta okudu. ecole florent’ten sonra, new york’tan gelen ve actor’s studios’u kuran lee strasberg’in oğlu john strasberg ile jack garfeinden sinema ve tiyatro dersleri aldı.

okulu dereceyle bitirmesiyle birlikte, fransa’nın çeşitli bölgelerinde birçok temsilde sahne alarak profesyonel tiyatro yaşamına adım attı. tiyatronun yanı sıra çeşitli reklam ve sinema filmlerinde de rol alan sanatçı aynı zamanda senaryosunu kendisinin yazdığı ve yönetmenliğini de üstlendiği papillon adlı kısa bir film çekti.

bir temsilde kendisini izlemeye gelen ferzan özpetek ile tanışan cansel elçin, yönetmenin haremsuare adlı filmiyle kamera arkasında cast oluşumu, ve çekim konusunda deneyim kazandı, bu paylaşım ayrıca kendisine türkiye’nin önde gelen kadın yönetmenlerinden tomris giritlioğlu ile çalışma fırsatı da sundu. tomris giritlioğlu ile tanışmasıyla birlikte türkiye’de oyunculuğa başladı ve kırık kanatlar adlı dizi ile türkiye’de sanat hayatını sürdürmeye karar verdi. bu sezon hatırla sevgili adlı televizyon dizisi ile kamera karşısına geçen sanatçının rol aldığı, yağmur ve durul taylan kardeşlerin yönettiği küçük kıyamet adlı sinema filmi 22 aralık 2006 tarihinde gösterime girmiştir. son olarak özhan eren’in yönettiği 120 adlı filmde "süleyman teğmen" olarak karşımıza çıkmıştır.

http://www.diziler.com/index.php?page=biography&id=794
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol