çağrı bırakmak

imgoindeeperunderground
istanbul’da ogrenip ankara’da hala rastlamadigim bir hadise. cep telefonu sahibi insanlarin "seni dusunuyorum" deme yoluymus bu. telefon bir kere caliyor, geri aramiyorsun sen de caldirmaktan farki bu. geri aramiyorsun cunku o soylemek istedigini soylemis, seni dusundum, aklima geldin demis oluyor. ben her seferinde ya kontoru yoksa ve bir sey soylemek istiyorsa ama arayamiyorsa diye paranoya yapar ararim mesela bana bunu yapan olsa. ya da bunun yerine ilk yaptiginda uyaririm, uyarilmis olur, bir daha yapmaz.
independence
bir de gizli numaradan cagri birakan ki$iler vardir ki insanin hayatindan suratle cikarilmasi gereken insan toplulugunun bireyleridir bunlar.
reddy
"seni dusunuyorum" mesajini verme amacli olabilmekle birlikte "o beni arasin" diye dusunen belescilerin de sikca basvurdugu yontem,ayrica kontoru olmayanlarin da can simidi.hatta cevresindekilerin cagri birakmasindan bunalan bir akrabam 532li hattinin yanisira bi de 555li aldi ve bu sikintidan kurtuldu.
nick nicki nickince
turklerin ne kadar zeki oldugunun kanitlarindan;
baska hangi millet birbirine cep telefonundan cagri atarak konusabilir ki...

- nininininin (slm. nbr?)
+ nahianai (iyilik senden)
- nininininin (nossun iste yuvarlanip gidioz. evdekiler nasil)
+ nahianai (iyiler cok sukur nolsun. ya ahmet bak sana ne sorcam bizim matematik odevi kacinci sayfadaydi.)
- nininininin - arkinin evdekileri sordugunu dusunerek: (bizimkiler de iyi sagol. olm bugun melek’in giydigi miniyi gordun mu?)
+ nahianai (kacinci sayfa?)
- nininininin (peki ya mukerrem’in?)...
angelique
kontorlu hatta gecmeme neden olan hadise. sanki hatlı telefon kullananlar para ödemiyormus gibi kontorlu hat kullananlar bu hakkı buluyor kendilerinde...
elma sekeriiii
2 ayrı bünyenin yaptıgı i$tir.
birincisi, cimriler yapar, beni ara manasına gelir bu çaldırıp kapama olayı.sktredin, size arkada$ mı yok?

gıcık olursunuz, ulan ben de saf gibi arıyorum, bırak allasen! dersiniz.


ikincisi, kontürü olmayanlar yapar. kontörü olmadıgı sürece sorun yoktur, arayın. he i$i bok yoluna sürüp sürekli kontörüm yok ayagına yatıyorsa, yine sktredin öyle arkada$ olmaz olsun...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol