bulaşık makinesi

independence
asla elde yikanan tabagin bardagin temizligini saglayamayan, zahmetsizce bula$ik yikamak icin uretilmi$ bir elektrikli ev mutfak e$yasi.
wish you were beer
senelerdir çalıştırmaya korktuğum, öğrenince aaa bu kadar basit miymiş diyerek yazın bir ay boyunca elde yıkadığım bulaşıklara, bozulan ojelerime,eğlenceden kestiğim zamanlarıma hayıflandığım yüzyılın icadı hede. demek ki neymiş: makinelerden korkulmayacakmış.
esrakesh
josephine cochrane in yemeklerden sonra cıkan bula$ıkları bir turlu temiz yıkamayı beceremeyen hizmetcilerinden bıkması sonucu icat ettigi $ey.tabi daha sonra gelistirilmis ve evler icin kucuk modelleri tasarlanmı$tır.bu makinenin türkiye ye gelmesi 1985 i bulur.
angelus
bildiğin uzay mekiği kokpiti. öyle ayrıntıları sahip kendisi. gerçi uzay mekiği kokpiti diye bişey var mı orasını da bilmiyorum ama verilmek istenen mesaj da zaten bulaşık makinesinin ne kadar teferruatlı olduğudur.
pistazie
su tasarrufu acısından da onemli bir icat.halkı aydınlatmak için yapılan reklamlarda da söylendiği gibi günde bir kere yıka bulaşıkları makinede.
benduruyorumsebagitti
en faydalı icatlar arasındadır kesinlikle. sadece benim gibi bir bardağı bile yıkamayı beceremeyenler için değil; en başta, dakikalarca ayakta yağla, kirle uğraşan annelerimiz için.
tasarimharikasi
en büyük dostu tablet temizleyicilerdir. böylelikle, bulaşıklardaki kiri pası söker atar. şüphesiz ki bulaşık makinaları, tabletlerle insanların hayatlarını kolaylaştırsın diye yeryüzüne gönderilmiştir.
independence
yalniz yasamaya basladiktan sonra kiymetini anladigim guzeller guzeli icat. neredeyse 7/24 zamanini evinde geciren bir insan yavrusu olarak bir arabadan cok daha kiymetlidir gozumde.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol