bor

chaconne
dunyadaki en buyuk rezervlerinin turkiye’de bulundugu bir yeni degerlenmis maden. ve fakat sui anda amerikalilar somurmektedir bu madenleri.
chaconne
simgesi: b
grubu: 3a (ametal)
atom numarasi: 5
bagil atom kutlesi: 10,811
oda sicakliginda: kati
erime noktasi: 2300°c
kaynama noktasi: 4002°c
yogunlugu: 2,34 g/cc
kesfi: 1828 - h. day, l.j. thenard, j.l. gay-lussac
atom capi: 1,17 å
elektronegatifligi: 2,04
elektron dizilimi: 1s22s2p1
yukseltgenme basamagi (sayisi): 3
jacky
turkiye nin yeni sarildigi ve sarilmakta sonuna kadar hakli oldugu,hidrojen ve su ile calisan arabalarda kullanilmasi planlanan ve turkiye’de 20 trilyon dolarlik rezervi bulunduguna inanılan,
bilim adamlarının 200 gramı ile keban hidroelektrik santrali kadar elektrik üreten bir teknoloji ürettikleri ve önemi git gide artan,devlet politikasi olarak ele alinmasi gereken maden. arabalara (benzinli ya da lpg’li) ozel bir duzenek yerlestirip (maliyeti ~200 milyonmus) yakita katki seklinde kullanildiginda yakit tasarrufu ve motor performansinda artis sagladigi iddia edilmektedir. rezervlere gelince evet en cok bizdedir bu meret,turkıye dünya bor mineral rezervlerinin %70’ine sahiptir ancak boyle bir stratejik oneme sahip bir maddenin ilerde nelere sebep olacagı merakla beklenmektedir. zaten guneydeki komsularımızla ilerde su krizleri yasayacagımız acık ve secik onumuzdedir.dunya nufusunun artısına bir onlem alınmadıgı takdirde dunyanın bu agırlıgı kaldıramayacagı kesindir. hicbir sekilde bor mineralleri bizde deyip bu şeyi kurtarıcı gozuyle bakıp uyumamak gerek, nitekim osmanlının da elinde dunya petrol rezervlerinin %80 civarı yatmaktaydı...
jacky
hatta ikinci dünya savaşında almanlara bu madeni satmışızdır. bor madeni o dönemlerde almanların ingiletereyi vurmak için kullanıdıkları v2 roketlerinde kullanılmıştır. daha sonraları bu ticaret hakkında almanların parayı yahudilerden sağladıkları altınlar ile ödedikleri konusu ile ilgili içeriğini tam olarak hatırlamadığım tartışmalar çıkmıştır.
elma sekeriiii
bu madde dokuyu muhafaza etmekte bir mucizeyi ba$armı$tır.

bu maddeyle dolu bir tyopraga gömülmü$ olan 3500 yıllık insan cesetlerinin beyinlerinde hala beyine özgü bir yag ve dna bulguları bulunmu$tur. ve çok ilginçtir ki, beyinleri hala tam manasıyla çürümemi$tir. ne zaman ki cesetler dı$arıya cıkarılmı$, beyinleri direk küçülmeye ba$lamı$tır bu cesetlerin.

ilgili haber $urada:

http://www.hurriyet.com.tr/yasasinhayat/14073978.asp?gid=373
independence
$oyle bir rivayet vardir $ehirefsanesi olarak.

bor madeni ile cali$an bir araba uretilmi$ ve maliyeti 200 lira olan 1kg bor ile 19.000 km(yazi ile ondokuz bin kilometre) yol gidebilmekteymi$ bu arac. daha da otesi aslinda boyle bir arac icin 600 adet patentli proje varmi$ ama kimse siklememi$ henuz bu durumu. dunya genelindeki bor madenlerinin %70 inden daha fazlasiniin da turkiye’de bulundugunu goz onune alacak olursak turkiye’nin bu madenleri i$letebilmesi sonucunda bir kac seneye kadar turkiye dubai kivaminda bir ulke olurmu$. avrupa bunun farkinda oldugu icin bor madeninin kanser tehlikesi ta$idigi hakkinda dedikodular yayiyormu$ saga sola ancak bir diger fikre gore de bor madeni aslinda kanser tedavisinde de kullaniliyormu$.

i$te boyleyken boyle.
harveyspekter
türkiye'yi bir gecede dünya lideri bir konuma sokacağına inancımızın tam olduğu maden. bazı haysiyet yoksunu insanlar hafife alsalar da tüm dünya - özellikle avrupa birliği üyesi türk düşmanı faşistler- o günü korku dolu bekliyorlar. bizi bekle dünya biz geliyoruz.
bigcoder
turkiye'nin dunyadaki bor madenlerinin %70 ine sahip olmasi birsey ifade etmiyor, geriye kalan %30 luk rezerv dunyaya 500 yil yetecek kapasite de, neyin kafasini yasiyoruz.
herkonudafikrimvar
2029 da lozan antlaşmasının gizli maddeleri son bulunca bor çıkarmaya başlayacağız ve dünya lideri ülke olacağız. ayrıca tüm dünya da müslüman olacak. dış mihraklar gelişmemizi engelliyor. atatürk camileri bombaladı ahırda kuran okuduk. kılıçtaroğlu fetocuymuş, inönü ingiliz masonuymuş, yeğenim suratıma osurdu orucum bozulur mu. hüloğğğğ
independence
Turkiye yi bir gecede dunya lideri yapacak olan şey.

Ama çıkarttığımız bor madenini TL üzerinden satacağimiz için kazandıgımız madenin giderlerini karşılamayacaktır.

Cunku neden?

Dolar artıyor ve zaman milli paraya donme zamanı. Aksi durum zaten vatan hainliğine girer.

Neyse, allahtan reis Çin, İran ve Rusya ile milli para konusunda anlaştı. Onlar bize TL üzerinden ödeme yaparlar, çünkü dolar artıyor.

Aklıma gelmişken dolar bozdurun. Çünkü dolar vatan hainliğidir. Euro da sıkıntı yok ama, dolar pis bok.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol