bobin kafa

galahad
Tartışmasız youtube türkiye'de gördüğüm en değeri bilinmeyen kanaldır.

İçeriği büyük çoğunlukla film/dizi ve az da olsa oyun üzerine.

Kanal sahibi arkadaş bilgi ve donanım konusunda aşmış olmakla birlikte, naif ve ağırbaşlı kişiliğiyle de kendini izlettirmeyi ya da dinletmeyi başarıyor.

Ama incelemelerine veya yorumlarına çok da kafa takıp, yadırgalamamak lazım. Sonuç olarak kişisel görüşlerini paylaşıyor. Mesela benim için birds of prey denilen film; beş para etmez, sadece erkek düşmanlığı için yapılmış bomboş bir filmimsidir. Ama bobin bu konuda filmi farklı değerlendiriyor ve filmin sonunda eğlenmiş olarak çıktım diyor... ben, basit senaryo ve klişeleri kenara bıraktığımda dahi en çok rahatsız eden, filmdeki erkek düşmanlığıydı ancak bu konuda bobin kafanın kabul edilir bir yorumu da var. Beni ikna etti diyebilirim. İsteyenler birds of prey incelemesine bakabilir.

Neyse, sonuç olarak yaptığı incelemeler aslında film iyi veya kötü çıkarımı için değil de filmde neler var, neleri kaçırdık ya da filmin aslında anlatmak istediği neydi gibi konuların irdelenmesi gibi düşünebiliriz. Yine günün sonunda verilen bir puan var ama genellikle siz zaten filmi izleyip de o videoyu açtığınız için pek takmıyorsunuz.

Bu klasmanında, Özelikle ilk alien filmi için yapmış olduğu derin incelemesi bu konuda zirveye oyanacak türden. Filmi çok önceden, ufak yaşlarda izlemiştim. Ama bu incelemeyi izledikten sonra tekrardan bakmaya karar verdim. Sadece bu değil, pek çok farklı film incelemeleri de mevcut.


neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol