bmx

seyhmerat
cocuklugumuzun efsane bisiklet markasidir..bisikletleri vitesli felan degildi bunun normaldi,ama tipleri cok spor ve sekildi bu yuzden bir cok cocuk bmx’e binmek isterdi hep...
xray
sov amacli hala kullanilan bisiklet... genelde kullananlar once oturarak hizlandiktan sonra gidon merkezli denge saglanmasiyla seleden kalkarak hareketlerini tamamlamaya calisirlar... eger tamamlayamazlarsa genelde sakatlanirlar... ama bmx e bisey olmaz, gayet saglamdir... izlemesi de kullanmasi kadar zevklidir...
instrument
bu bisikletlerin direksiyonu düz duranını görmek neredeyse imkansız gibi birşeydi. ya çok geriye yatırılırdı, ya da çok öne yatırılırdı. maksat artistlik. yine de eğlenceliydi.
van ness
bir de hareket bmx i vardı. büyük abiler gelip hareket çekerlerdi mahallede. bütün çocuklar ve bmx sahipleri olarak toplanılır seyredilirdi, tadından yenmezdi.
blinn
eger elinizde bi tane varsa muhakkak mahalle arkadaslarinizin "bi tur sürebilir miyim?" dedikleri nostalji objesi.
halukarnas
ona sadece bir bisiklet demek; futbol sadece bir oyundur demek ile eşdeger bir yanılgı içine düşmekle bir durumdur.o bir efsanedir.zamane çocuklarının rüyalarını süsleyen dehşet bir bisikletti.ayrıca ön tekerinin kenarlarına ayaklık takılarak artistik hareketler yapılması da bisikletin ne kadar işlevsel oldugunun bir göstergesi olarak karşımızda durmaktadır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol