bisiklet parkı

profesyonelogrenci
itü ayazağa yerleşkesinde bolca bulunur bunlardan. hatta talep üzerine bir tanesi de yapım aşamasındadır. isteyen her öğrencinin kampüs içinde bisiklet kullanması bir dersten bir derse bisikletle yetişmesi için yapılmıştır. kaldırımdaki ağaçlarda hep bağlı bisikletler bulunur bu yüzden. akşamları o bisikletler yine bisiklet parklarına döner ertesi günü beklerler.
tek sorun öğrencilerin mezun olduktan sonra bisikleti çöpe atmak ve balkona koyup kullanmamak arasında yapacakları tercihtir.
copacabana
amsterdam'da bisiklet katotoparkı görmüştüm. şehirde bisiklet kullananların kollarını sağa ya da sola doğru açmasına anlam veremiyordum ki birdenbire ilkokuldaki trafik dersi öğretmenimi yad edip içimden kendisine teşekkürlerimi sundum. buradan bir anımı anlatmadan da geçemeceğim sevgili dostlar. bisikletimi kullanırken, malum şehirde otomobilden çok bisiklet var, biri hafiften arka tekerime temasta bulundu. her ne kadar hafiften sarsılsam da bisikletimin kontrolünü kaybetmedim. fren kullanarak yavaşladım. türk her yerde türktür arkadaş! hafiften gergin şekilde bana çarpan kişi beni geçip, özür dilemek için arkasına dönmesiyle (bkz: bir insan kapıda ancak bu kadar belirebilirdi) o gergin yüzüm alabileceği en güleç, en sevimli hale saliseler içinde dönüverdi.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol