bir filmi dokuz defa izlemek

angelus
filmden şahane bir şekilde etkilenmiş, filmin bağımlısı olmuş, izleyemediği takdirde eli ayağı titreyen bireyin gerçekleştirmesi muhtemel hadisedir.

ps: dokuz izafidir. on da olur on bir de.
artemisia
sevgiliyle birlikte yapılıyorsa çok zevklidir. (10 fazla bir rakam; 8 ise azdır, 9 mükemmeldir, evet) sonra birlikte replikleri ezberlenir, sanki ortak şarkınız gibi olur. birlikte izlerken filmin sesi kısılır, en azından baş rol oyuncuları seslendirilir. bu da böyle bir fantezimdi sevgili sözlük, hihhhh
pinhan
her seferinde baska bir noktaya odaklanmak niyetindeyseniz olasi bir durumdur. soyle ki:
the hours filmini ele alacak olursak, ilk izlemede keyif için, ikincisinde bir oncekinde cok etkilendiginiz sahneleri daha bir ozenle izlemek icin, ucuncude sinematik açıdan montajlara hayran kalmak için, dorduncude donemsel olaylari kavramak icin, besincide karakter analizi yapabilmek icin, altincida kadin temasinin nasil verildigine dikkat etmek icin, yedincide mekan ve kostum secimlerine odaklanmak icin, sekizincide filmde referans gosterilen isimlere onem vermek icin, dokuzuncuda da ilk sekiz izlemeden sonra filme bir daha yaklasamayacagimizi bildigimizden son bir kez daha izlemek adina olabilir.

(bkz: bir entry ancak bu kadar kasilabilir)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol