big fish

bastardo
tarih:2003
yonetmen:tim burton
senarist:daniel wallace (roman), john august (senaryo)

digerlerinden asagi kalmayan bir tim burton fantazisi daha.
callandor
destanımsı anlatımın canlı örneği olan bir film. gerçekle masalın iç içe geçirilmesi çok iyi yapılmış. ayrıca insanı da rahatsız etmiyor bu masal parçaları.
feridun bitir
tim burton’un en iyi filmidir nezdimde.ve sıkılmadan defalarca izleyebileceğim bir filmdir.bu nasıl bir hayal dünyasıdır şahanedir yerimdir dedirten de filmdir.
armes
izleyenlere görsel bir şölen yaşatan film.ilginç hikayesi ve görselliğiyle kesinlikle izlenmesi gereken bir film.
passive
tipik bir tim burton filmi. biri gitmiş tim burton’a al kardeşim sana para istediğin gibi bir film çek demiş. o da elbette bir masal çekmeyi tercih etmiş. masal dinlemek isteyenlerin kaçırmaması gereken izleme de yanında yat filmi.
caty blake
’gerçek nedir, masal sandığınız adamlar cenazenize gelirse utanırsınız bana deli demiş olmaktan’ filmi.

karanlık sularda avlanmayan balık, baktığın her yerde gördüğün güzel kalabalık, herkeste bir fevkaladelik, yaşadığı her yerde bir masalsı güzellik aramak mı aptallık? ben razıyım. edward bloom da gayet mutlu öldü üstelik.

yaşıyorsun bitiyor. aklında nasıl kaldıysa öyledir. belki cidden pörsepşın rialitinin kendisidir, memoriis de daha önemlidir historiden, ya da benim kafam karışık.

(ödünç alınmışlar antolojisinden)
blabblabblab
tim burton’in en guzel filmlerinden bir tanesidir bu. filmin sonunda insani aglatir gercekten. masalsi goruntuleri zeki diyaloglari ve daha niceleri. bize hayatin onemini, arkadaslari, pozitif bir insan olmanin onemini anlatan, hayattan zevk almak gerektigini soyleyen filmdir bu.
blackbutton
hayat gerçekten çık kısa ve acımasız.anlatacak güzel hikayelerin yoksa büyümenin yaşlanmanın hiç bir anlamı yok.kalbinize kulak verin o sizin
için doğru yolu gösterecektir.para önemlidir ama en önemlisi değildir.sectiğiniz yol er ya da gec sizi mutlu eden yere götürür.tuzluk gibi yasamayı
bırakın riskler alın aşkı kovalayın.hiç birisi olmadı mı? olsun en azından bir hikayeniz var anlatacak.sonun da hepimiz öleceğiz nasıl olsa.o gün
geldiğinde gözlerinizin önünden bu film şeridi gecer umarım https://www.youtube.com/watch?v=RAvoR20o9s4

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol