babalar günü

0 /
independence
dunyadaki tum babalarin yeniden hatirlandigi gun olarak ifade edilen ozel gunler silsilesinden bir tanesi.bu sene 19 haziran tarihinde kutlanacakmi$.bu tarihe kadar bu ba$ligin acilmami$ olmasi da ayrica enteresan.
aylavyu
babalara kendi paralarıyla (verdikleri harçlıklarla yani) hediye alınan, kaç para verdin lan buna, -acımadın mı allahsız, ben o paraları kolay mı kazanıyorum.. falan gibisinden muhabbetlerin yaşanabileceği bir gün...
independence
bir cakmak yahut bir sigaraliga kapatilabilecek gun.anneler gunune nazaran cok daha hesaplidir, zira annelerin istekleri bitmez, bitmez, bitmez.ne kadar bitmezse de cok daha fazlasi haklaridir o ayri konu, tipki babalarimiz gibi.
angelus
sol framede görmem ile varlığından bi anda haberdar olduğum gündür, ha bu babamızı sevmediğimiz, önem vermediğimiz anlamına gelmektedir? tabi ki hayır zira severiz sayarız babamızı, hastasıyızdır da kendisinin ama bilinen bir gerçek vardır ki babalar günü her zaman anneler gününün altında ezilmektedir, buna bir son vermek gerekir gibi bi slogansa gayet gereksizdir.
quantitatif
babasına hasretlerin günüdür.yarım kalan sevgiyle aç bırakılmış bir çocuğun geriye bakıp gözlerinin bulutlandığı gündür.her ne kadar günün seceresi ve saçmalığı bilinse de işin içine sevgi,özlem girince dayanılamaz olur ve hepimiizn aklından birkaç şey geçer anıların süzgecinden bu gün.benim de babamla yaşadığım ve yaşayamadığım pek çok şey vardır.bir daha babasıyla bir şey yaşamayacakların affına sığınarak biraz bahsetmek isterim.
küçük daha çok küçük değilken dışarıya çıktığmızda kalabalık bir caddeye gelindiğinde babamın pantalonun arka cebine elimi sıkıştırıp yürümeye başlardım.konuşarak anlaştığmız bir davranış değildi ama ikizmizde isteyerek yapardık.onun gölgesinde ve korumasında yüremek güvenliğdi.babamın adımlarını izlemek,adımlarının doğasal ahenginin sesini dinlemek güzeldi.tanıdığı,hoş beş ettiği insanlarla konuşurken ne kadar büyük bir babaya ve yüreğe sahip olduğunu bilemezsiniz.yürüdük,bazen anlamsız yere,gidecek bir yer olmamasına rağmen;ama emindik akşam döneceğimiz yer,evimizdir.
hepimiz sonsuzlukla ifede edilen anne-baba sevgisinin tamamını özümsememişizdir.zaten onlar da hayat şartlarından(kapitalizmin baskılarından)çoçuklarına tam olarak bu sevgiyi verememişlerdir.ama ben yine de kendimi şanslılar koordinatına koyuyorum,analitik düzlemde.bu skalanın altında kalanlar anne-baba sevgisini hiç a(n)lamayanlardır.
sıcacık bir günde merhaba demeyeli uzun zaman oldu baba,hasretim...
ya basta viva zapatista
tüketim çılgınlığı ile insanları uyutan modern devlet teorisi ile birleştirilmiş serbest piyasa ekonomisinin hiç bitmeyen ve en çok tüketimin yapıldığı günlerden birisi olan zamanıdir.bu klasik günlerin öncesinde mağazalar dolup taşar, zam üstüne zam koyulan mallar % şu kadar indiirime gittik yalanları ile halka sunulur.yılın sadece bir günü babanızı hatırlamanız ile sorumluluk sahibi ve her şeyi çözümleyen kişilik sahibi olduğunuzu sanırsınız, gerçek öyle değildir.babalar günü de diğer günler gibi mal stokları bitenlere/azalanlara kutlu olsun.
darkkwayy
bu sene 10 haziranda kutlanılmış olan gün(2007)

edit:pardon efendim 17 haziran olması gerekirdi..düzeltir özür dilerim...
17 haziran 2007 - babalar günü.
independence
sevgililer gunu, anneler gunu ve bilimum diger bireylere adanmi$ gunler gibi ticaretin carklarinin mengenesi ile olu$turulan bir gun olmasina ragmen yine de telefonla dahi olsa babalarimizi her daim hatirladigimizi gostermemiz gereken gundur sanirim.gunu kutlamak icin baba sifatini ta$iyan mukemmel insanin halen hayatta olmasi gerekmez.mezari ba$inda bir dua ve topragina ekilecek bir demet cicek inanin varliginizi ve onu unutmadiginizi hissettirecektir kendisine.

tanri kimsenin babasini yaniba$indan eksik etmesin.
ve tanri beni bastan yaratti
baba şehir dışına çıkmıştır. babalar günü’nü kutlamak için 3 çocuğunun onu aradığı saat tam da maç saatine denk gelmiştir. onlarla konuşayım derken bir gol kaçırır.

- şu maçı rahat rahat izlemek için ta antalya’ya geldim. yine golü kaçırdım. sizin de babalar gününüz kutlu olsun.
karpuzz
ka : dııııt dıııt dııt, klik.
baba: efendiiiim?
ka : babacıım, babişkocum, babalar gü..
baba: tamam.. çat!
dıt dıt dıt dııııt..
angelus
kimi zaman henüz toprağı kurumamış mezarın başında da kutlanır bugün.
hani en azından toprağını öpeyim dersin o da olmaz.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol